Zamknij

ME w siatkówce 2021: Znamy grupę i rywali Polaków. Z kim zagrają?

27.05.2021 17:47
ME w siatkówce 2021
fot. PAP/EPA

Za nami losowanie fazy grupowej mistrzostw Europy w siatkówce 2021. Z kim zagra reprezentacja Polski? Biało-czerwoni trafili do grupy A, której mecze odbywać się będą w Krakowie. ME w siatkówce 2021 - sprawdź, grupę i rywali Polaków.

ME w siatkówce 2021 odbędą się w czterech krajach: Czechach, Estonii, Finlandii i Polsce. Biało-czerwoni trafili do grupy A, w której rywalizować będą z Belgią, Serbią, Ukrainą, Grecją i Portugalią.

W grupie B, rozgrywanej w Ostrawie, rywalizować będą: Czechy, Włochy, Słowenia, Bułgaria, Białoruś i Czarnogóra. Grupa C to z kolei drużyny Finlandii, Rosji, Holandii, Turcji, Hiszpanii i Macedonii Północnej. Jej spotkania odbywać się będą w finlandzkim Tampere. W grupie D zagrają za to Estonia, Łotwa, Francja, Niemcy, Słowacja i Chorwacja. Tu rywalizacja będzie toczyć się w Tallinie.

ME w siatkówce 2021 - wszystkie GRUPY

  • grupa A: Polska, Belgia, Serbia, Ukraina, Grecja, Portugalia
  • grupa B: Czechy, Włochy, Słowenia, Bułgaria, Białoruś, Czarnogóra
  • grupa C: Finlandia, Rosja, Holandia, Turcja, Hiszpania, Macedonia Północna
  • grupa D: Estonia, Łotwa, Francja, Niemcy, Słowacja, Chorwacja

Łącznie w turnieju zagrają 24 drużyny. Awans do 1/8 finału mistrzostw Europy wywalczą cztery najlepsze ekipy ze wszystkich grup. Następnie rywalizacja będzie toczyć się w systemie pucharowym.

Mistrzostwa Europy w siatkówce rozpoczną się w środę, 1 września. Finał zaplanowano na niedzielę, 19 września.

Tytułu najlepszej drużyny Starego Kontynentu bronić będzie Serbia, która dwa lata temu pokonała w finale Słowenię 3:1. Polacy zajęli wtedy trzecie miejsce, ogrywając w starciu o brąz Francję 3:0.