ME siatkarzy: Półfinaliści w komplecie. Wielkie mecze Belgii i Rosji

31.08.2017 22:25

Rosja, Belgia, Serbia i Niemcy - te cztery drużyny powalczą o medale siatkarskich mistrzostw Europy. Ogromne wrażenie wywarły przede wszystkim dwie pierwsze ekipy, które zdemolowały, odpowiednio, Słowenię i Włochy.

Rosja - Słowenia fot. PAP

O ile sama porażka przebudowywanej Italii nie jest jakimś większym zaskoczeniem, to dziwić mogą rozmiary porażki. "Czerwone Diabły" wygrały 3:0, w drugim secie demolując przeciwników do 11! W półfinale Belgowie zagrają z Rosją, która nie dała najmniejszych szans pogromcom biało-czerwonych, Słoweńcom. Sborna triumfowała w trzech setach 25:17, 25:19, 25:19.

Tym samym w turnieju nie ma już żadnego z medalistów mistrzostw Europy z 2015 roku. Broniący tytułu Francuzi odpadli już w barażach, natomiast Słowenia i Włochy w ćwierćfinałach.

W innych meczach także nie było niespodzianek. Drugą parę półfinałową utworzą Serbowie oraz Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi męczyli się trochę z Czechami, ale ostatecznie wygrali 3:1. Plavi, grupowi rywale reprezentacji Polski, ograli Bułgarów 3:0.

Oba półfinały zostaną rozegrane w sobotę w Krakowie.