Zamknij

ME siatkarzy: Polakom groziła 18-godzinna podróż. Pomogła interwencja Kubiaka

24.09.2019 13:34
Michał Kubiak
fot. PAP/EPA

Pomocy premiera Mateusza Morawieckiego, który wysłał rządowy samolot po reprezentację Polski siatkarzy, mogłoby nie być, gdyby nie interwencja Michała Kubiaka u wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, eurodeputowanego PiS Ryszarda Czarneckiego. Zawodnikom groziła 18-godzinna podróż autokarem z Amsterdamu do Lublany.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Przypomnijmy: polscy siatkarze o godzinie 10:15 mieli wyruszyć z Holandii do Słowenii, gdzie odbędzie się półfinałowe starcie mistrzostw Europy. Niestety z powodu zapowiadanego kilka tygodni wcześniej strajku słoweńskiego przewoźnika lot został odwołany, a siatkarze wraz ze sztabem trenerskim i dziennikarzami utknęli na lotnisku.

Zaczęło się nerwowe poszukiwanie alternatywnych rozwiązań. Pomoc nadeszła od premiera Morawieckiego, który postanowił wysłać rządowy samolot. W przeciwnym razie drużyna musiałaby liczyć się z kilkunastogodzinną podróżą.

Michał Kubiak zmobilizował premiera

O kulisach tej decyzji opowiedział serwisowi plusliga.pl wiceprezes PZPS Ryszard Czarnecki. Okazuje się, że polityków do działania zmobilizował kapitan biało-czerwonych.

- Dziś rano zadzwonił do mnie kapitan reprezentacji Michał Kubiak, opowiedział o problemie na lotnisku w Amsterdamie. Chwilę wcześniej zostałem poinformowany o niej sms-owo przez jednego z naszych byłych selekcjonerów - wyznał działacz. - Udało się zaoszczędzić dużych perypetii, bo jak mówił Michał, alternatywą była 18-godzinna podróż autokarem lub rozdzielenie zespołu na mniejsze grupy i lot np. przez Stambuł, który trwałby i tak kilkanaście godzin. Groziło nam jakieś szaleństwo - dodał.

Spotkanie Polska - Słowenia w półfinale ME siatkarzy 2019 odbędzie się w czwartek 26 września o godz. 20:30.

Mecz Polska - Słowenia na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/plusliga.pl/KS