Zamknij

ME siatkarzy: Karol Kłos pod wrażeniem zachowania polskich kibiców

25.09.2019 18:49
Karol Kłos pod wrażeniem zachowania polskich kibiców
fot. Piotr Matusewicz/East News

Karol Kłos jest pod wrażeniem zachowania polskich kibiców podczas siatkarskich mistrzostw Europy. I wcale nie chodzi mu o ich obecność i doping pod adresem reprezentacji Polski. Zawodnik zwrócił uwagę na coś innego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Pełne hale Polaków podczas ME. "Mazurek" tak głośny, że japa się sama cieszy. Ale to co mi zapadnie w pamięć, to zachowanie naszych kibiców podczas hymnów przeciwników. Hymn Niemiec i głośne brawa, bez gwizdów, bez buczenia! SZACUNEK - kilka osób mogłoby brać z Was przykład..." - napisał kapitan biało-czerwonych podczas tegorocznego finału Ligi Narodów.

Polscy kibice tłumnie dopingowali naszą drużynę podczas holenderskiej części ME siatkarzy 2019. Szczególne wrażenie zrobili podczas starcia z gospodarzami, gdy przybyli do hali w Rotterdamie w większej liczbie niż sympatycy "Oranje". Na innych meczach było podobnie, a podczas hymnów rywali zawsze pojawiały się oklaski.

Kibice reprezentacji Polski w każdym sporcie potrafią docenić rywala, a "gwizdy i buczenie" podczas hymnów zdarzają się coraz rzadziej. Tak było m.in. podczas czerwcowego spotkania piłkarskich eliminacji mistrzostw Europy Polska - Izrael, kiedy grupka kibiców próbowała wygwizdać hymn gości. Większa część fanów natychmiast zagłuszyła ich gromkimi brawami.

Polska - Słowenia w półfinale ME siatkarzy 2019

Po bardzo łatwo wygranej fazie grupowej oraz starciach w 1/8 i 1/4 finału podopieczni Vitala Heynena opuścili Holandię i udali się do Ljubljany na spotkanie ze Słowenią. Prawdopodobnie będzie to pierwszy mecz tego turnieju, w którym polscy kibice nie będą w przewadze.

Mecz Polska - Słowenia na żywo w czwartek 26 września o godz. 20:30 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/KS