Zamknij

ME siatkarzy: Przegrali, ale awansowali dalej. Czechy w 1/8 finału

19.09.2019 20:12
Czechy - Czarnogóra
fot. Twitter

Reprezentacja Czech przegrała z Czarnogórą w swoim ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy siatkarzy 2:3, ale, dzięki wygraniu dwóch setów i tym samym jednego oczka, awansowała do 1/8 finału turnieju. Gwiazdą spotkania został Jan Hadrava, który zdobył dla Czechów aż 39 punktów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Czescy siatkarze przegrali w Amsterdamie z Czarnogórcami 2:3 (23:25, 25:14, 22;25, 25:21, 13:15), ale dzięki zdobyciu punktu w tym meczu awansowali do 1/8 finału mistrzostw Europy. Na koniec rywalizacji w grupie D Polacy zmierzą się o godzinie 20:00 z Ukraińcami.

ME siatkarzy: Czechy przegrały, ale awansowały do 1/8 finału

Przed czwartkowym pojedynkiem zarówno Czesi, jak i debiutujący w czempionacie Starego Kontynentu Czarnogórcy mieli szansę na zajęcie czwartego miejsca w tabeli, ostatniego premiowanego awansem do fazy pucharowej. Pierwsza z drużyn do awansu potrzebowała zdobycia punktu i zrealizowała ten cel, doprowadzając do tie-breaka.

Imponujący występ zaliczył lider Czechów Jan Hadrava. Atakujący Indykpolu AZS Olsztyn zdobył aż 39 punktów, z czego 10 bezpośrednio z zagrywki. Po stronie ekipy z Bałkanów 16 "oczek" miał Vojin Cacic, a o dwa mniej dołożył Marko Bojic, w przeszłości zawodnik Asseco Resovii Rzeszów.

Czesi - tak samo jak Czarnogórcy - w fazie grupowej zanotowali po dwa zwycięstwa i trzy porażki.

Już wcześniej wiadomo było, że do 1/8 finału z tej grupy awansowali także Polacy, Holendrzy i Ukraińcy. Biało-czerwoni są już pewni zajęcia pierwszego miejsca w tabeli. Ale zmienić się jeszcze teoretycznie może kolejność "Pomarańczowych" i Ukraińców, co miałoby wpływ na układ par i lokalizację wybranych meczów 1/8 finału. Jeśli podopieczni trenera Vitala Heynena w dowolnym stosunku wygrają swój ostatni mecz w gr. D, to o ćwierćfinał zagrają w Apeldoorn z Hiszpanią, czwartą ekipą gr. B.

Razem z Holendrami współgospodarzami imprezy są Belgowie, Słoweńcy i Francuzi.

RadioZET.pl/PAP/MG