Zamknij

ME siatkarzy 2021 odbędą się w Polsce. Minister Gliński potwierdził

18.02.2021 13:48
ME w siatkówce 2021
fot. PAP/EPA

Mistrzostwa Europy w siatkówce w 2021 roku odbędą się w Polsce - potwierdził minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki przyznał na organizację imprezy 1,2 miliona euro.

  • Polska będzie jednym z gospodarzy ME w siatkówce 2021
  • Turniej zorganizuje wspólnie z Estonią, Czechami i Finlandią
  • Mistrzostwa Europy w siatkówce 2021 rozpoczną się 1 września

- Chcieliśmy potwierdzić organizację mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn w Polsce. Odbędą się one we wrześniu w naszym kraju, a także Estonii, Czechach i Finlandii. W Polsce, w trzech miastach, odbędzie się 25 spotkań - powiedział Gliński na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

Podkreślił również, że premier Mateusz Morawiecki przyznał z rezerwy premiera 1,2 miliona euro na licencję na organizację tej imprezy.

ME w siatkówce 2021: Kiedy się odbędą? DATA

Mistrzostwa Europy w siatkówce 2021 rozpoczną się 1 września w fińskim Tampere. W Polsce spotkania rozgrywane będą w Katowicach, Gdańsku i Krakowie.

Przypomnijmy, że na poprzednich mistrzostwach Europy siatkarzy reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce. W meczu o brąz pokonała Francję 3:0. W finale Serbowie okazali się lepsi od pogromców biało-czerwonych - Słoweńców 3:1.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: