Zamknij

Polscy kibice podbili Rotterdam. Vital Heynen zachwycony postawą fanów

16.09.2019 17:56
Polska - Holandia
fot. PAP

Polscy kibice siatkarskich reprezentacji Polski po raz kolejny potwierdzili, że są najlepsi na świecie i potrafią zawstydzić organizatorów wielu imprez, w tym przypadku mistrzostw Europy w Holandii. Pod wrażeniem postawy fanów biało-czerwonych był trener Vital Heynen.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas meczu Polska - Holandia na trybunach Ahoy Areny w Rotterdamie zasiadło ok. 11 tysięcy kibiców. Logicznie rzecz ujmując, większość powinni stanowić sympatycy drużyny gospodarzy, ale tym razem to polska publiczność "przejęła" halę. "Mazurek Dąbrowskiego" wybrzmiał donioślej niż hymn Holandii, to nasi fani prowadzili doping, a odśpiewanie utworu "Hej sokoły" zachęciło do zabawy również miejscowych.

- Polska ma najlepszych kibiców na świecie i dzisiaj kolejny raz to udowodnili. Nie macie pojęcia, jak miło jest tutaj być. Powiedziałem przed meczem zawodnikom, że zazdroszczę im bycia Polakami. Znakomicie jest grać przed taką publicznością. Wciąż mam ciarki. Mecz to inna sprawa, ale dziękuję kibicom - mówił belgijski szkoleniowiec reprezentacji Polski Vital Heynen przed kamerami TVP Sport.

"Jestem dumny z bycia Waszym trenerem. Dzięki" - dodał później na Twitterze, a równie zachwyceni atmosferą w Rotterdamie byli m.in. Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski. - Jeszcze chwila i sami zaczęlibyśmy tańczyć - przyznał środkowy biało-czerwonych.

ME siatkarzy 2019: Mecz Polska - Czechy

Reprezentacja Polski rozpoczęła mistrzostwa Europy od zwycięstw ze Słowenią i z Holandią. W poniedziałek rywalem naszych siatkarzy będą Czesi.

Mecz Polska - Czechy na żywo o godz. 20 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP Sport/KS