ME siatkarzy 2019: Terminarz. KIEDY grają Polacy? [DATA, GODZINA]

13.09.2019 14:00
ME siatkarzy 2019 TERMINARZ
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ME siatkarzy 2019 - TERMINARZ. KIEDY i o której mecze Polaków? Mistrzostwa Europy to kolejna wielka impreza tego sezonu. Nie zabraknie w niej reprezentacji Polski, która będzie chciała wyrównać osiągnięcie z 2009 roku, kiedy biało-czerwoni zostali najlepszą drużyną Starego Kontynentu. Z kim zagrają Polacy na ME siatkarzy? KIEDY i o której godzinie mecze biało-czerwonych? [DATA, GODZINA] TERMINARZ Polaków na ME siatkarzy 2019.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

ME siatkarzy 2019 – terminarz turnieju. Z kim zagrają Polacy? Kiedy i o której godzinie mecze Polaków? Zobacz jak wygląda sytuacja na mistrzostwach Europy siatkarzy 2019. Poznaj pełny harmonogram spotkań biało-czerwonych w grupie D. Przeciwnikami mistrzów świata będą reprezentacje: Estonii, Czech, Czarnogóry, Ukrainy i Holandii. Tytułu sprzed dwóch lat bronić będą Rosjanie.

Polscy siatkarze są jednym z głównych faworytów rozpoczynających się w czwartek mistrzostw Europy. Biało-czerwoni sukcesem w turnieju - którego gospodarzami są Holandia, Belgia, Słowenia i Francja - chcą zmazać złe wrażenie po ostatnich słabszych występach w tej imprezie.

ME w siatkówce 2019: Gdzie oglądać mecze na żywo? Transmisja TV i online

ME siatkarzy: Kiedy i o której mecze Polaków?

Polscy to triumfatorzy ubiegłorocznych mistrzostw świata. Teraz w ich składzie zabraknie najbardziej wartościowego zawodnika tego turnieju (MVP) Bartosza Kurka. Co prawda brał udział w niedawnym zgrupowaniu kadry w Arłamowie, ale jego wyjazd na ME od początku był mocno wątpliwy. Atakujący wrócił dopiero niedawno do treningu po kwietniowej operacji kręgosłupa i późniejszej rehabilitacji.

Drużynę Vitala Heynena wzmocnił jednak teraz uznawany przez niektórych za najlepszego siatkarza świata Wilfredo Leon. Będzie to pierwsza impreza rangi mistrzowskiej pochodzącego z Kuby przyjmującego w polskich barwach. Prawo do reprezentowania tego kraju zyskał po zakończeniu dwuletniej karencji 24 lipca. Pierwsze mecze w kadrze pokazały, że potrzebuje jeszcze nieco czasu na pełne zgranie, ale kibice liczą, że pomocny okaże się fakt, iż w pierwszej fazie ME biało-czerwoni nie powinni mieć problemu z odniesieniem kompletu zwycięstw.

ME siatkarzy 2019: TERMINARZ meczów reprezentacji Polski

ME siatkarzy 2019: Kiedy mecze Polaków? O której godzinie grają biało-czerwoni?

  • Polska – Estonia (Rotterdam, Ahoy Arena), 13 września, godz. 17:00
  • Holandia – Polska (Rotterdam, Ahoy Arena), 15 września, godz. 16:00
  • Polska – Czechy (Rotterdam, Ahoy Arena), 16 września, godz. 20:00
  • Polska – Czarnogóra (Amsterdam, Zuid Arena), 17 września, godz. 17:00
  • Polska – Ukraina (Amsterdam, Zuid Arena), 19 września, godz. 20:00

RadioZET.pl/PAP