ME siatkarzy: Heynen ogłosił kadrę, Bartosz Kurek poza składem!

11.09.2019 09:12
Bartosz Kurek
fot. Vladimir Pesnya/SPUTNIK Russia/East News

Bartosz Kurek nie zagra na ME siatkarzy 2019. Trener Vital Heynen w środę rano ogłosił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy i nie uwzględnił w nim najlepszego siatkarza ostatnich mistrzostw świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

31-letni Kurek opuścił pierwszą część reprezentacyjnego sezonu. Najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) ubiegłorocznych mistrzostw świata, w których Polacy triumfowali, dochodził do zdrowia po kwietniowej operacji kręgosłupa. Pod koniec sierpnia zaczął jednak wraz z kolegami przygotowania do ME.

Z "16", która uczestniczyła m.in. w zgrupowaniu w Arłamowie, do Holandii uda w środę w południe 14 siatkarzy. W tym gronie zabrakło Kurka i Kwolka, który także był w składzie na ubiegłoroczne MŚ, ale i z powodzeniem występował w tegorocznej Lidze Narodów.

Po raz pierwszy w imprezie mistrzowskiej w barwach reprezentacji Polski wystąpi Wilfredo Leon.

Turniej rozpocznie się czwartek, ale biało-czerwoni pierwsze spotkanie rozegrają następnego dnia - z Estonią. Finał zaplanowano na 29 września w Paryżu. Zmagania odbywać się będą w czterech krajach: we Francji, Belgii, Słowenii i Holandii. Polska mecze pierwszej rundy rozgrywać będzie w Amsterdamie i Rotterdamie, a jej rywalami, poza Estonią, będą: Czechy, Czarnogóra, Ukraina i zespół współgospodarzy imprezy.

MISTRZOSTWA EUROPY SIATKARZY 2019 - TERMINARZ, TABELA

ME siatkarzy 2019: skład reprezentacji Polski

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda

przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka

atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj

środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski

libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

RadioZET.pl/PAP/AN