Zamknij

ME siatkarek: Z kim zagrają Polki w następnej fazie?

27.08.2019 17:44
polskie siatkarki
fot. PAP

Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet trwają w najlepsze. Polki w trzech meczach zanotowały trzy zwycięstwa. Sprawdź, z jakimi rywalkami mogą się zmierzyć w kolejnej fazie rozgrywek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polskie siatkarki udanie rozpoczęły mistrzostwa Europy. W swoich pierwszych meczach rozgrywanych w łódzkiej Atlas Arenie, biało-czerwone mierzyły się ze Słowenią, Portugalią i Ukrainą. We wszystkich starciach górą były podopieczne Jacka Nawrockiego, które w ostatnim spotkaniu straciły jednego seta. Jednak dopiero teraz gra zaczyna przybierać poważniejszego charakteru ze względu na kolejne rywalki: Włoszki i Belgijki.

Polska - Belgia: Kiedy następny mecz biało-czerwonych w ME siatkarek?

Właśnie te dwie reprezentacje oraz biało-czerwone są uważane za faworytki grupy B. W bezpośrednim starciu Włochy – Belgia, górą były te pierwsze, które nie oddały ani jednego seta i są liderkami w tabeli.

ME siatkarek: Kto awansuje z grupy?

Do kolejnej fazy mistrzostw Starego Kontynentu awansują po cztery najlepsze zespoły w grupach. Ponadto zespoły z „polskiej” grupy B (mecze odbywają się w Łodzi) łączą się z grupą D (Bratysława), w której liderkami są Słowaczki, dalej są Niemki, Rosjanki i Hiszpanki. Zwycięzca z grupy B zagra z czwartą ekipą grupy D, zwycięzca grupy D powalczy z czwartą drużyną grupy B, a zespoły z drugich miejsc powalczą z tymi, które zajęły trzecią pozycję.

AKTUALNE WYNIKI, TERMINARZ I WSZYSTKIE GRUPY MŚ SIATKAREK

ME siatkarek: Na kogo trafią Polki w kolejnej fazie?

Grupa B ( mecze, punkty, sety)

1. Włochy 3 9 9-0

2. Polska 3 9 9-1

3. Belgia 3 6 6-3

4. Słowenia 3 3 3-6

5. Ukraina 3 0 1-9

6. Portugalia 3 0 0-9

ME siatkarek: TABELA grupy B. Które miejsce zajmują Polki?

Grupa D(mecze, punkty, sety)

1. Słowacja 3 8 9-2

2. Niemcy 3 8 9-3

3. Rosja 3 7 8-3

4. Hiszpania 3 3 4-7

5. Białoruś 3 1 3-9

6. Szwajcaria 3 0 0-9

W grupie B Polki zajmują drugie miejsce. Jeżeli biało-czerwonym przyjdzie grać ze Słowacją, wówczas dojdzie do zmian w harmonogramie, ponieważ przepisy jasno mówią, że gospodarze grają przed własną publicznością. W związku z tym, gdyby kadra Jacka Nawrockiego była druga, a Słowacja trzecia, to w takim przypadku, Polki zagrają z czwartą ekipą grupy D, a Słowaczkom przyjdzie grać ze zwycięzcą grupy B. W innej możliwości, w której reprezentacja Polski wygrałaby swoją grupę, a Słowaczki byłyby czwarte, to Polki trafiłby na zespół, który zajmie trzecie miejsce.

W najbliższym meczu polskie siatkarki podejmą Belgijki.

RadioZET.pl/MW