ME siatkarek: Gładkie zwycięstwo Włoszek, Belgia lepsza od Portugalii

27.08.2019 22:41
Włochy - Słowenia na ME siatkarek 2019

Siatkarki Włoch pokonały w Łodzi Słowenię 3:0 (27:25, 25:8, 25:17) we wtorkowym meczu gr. B mistrzostw Europy. Polska w swoim kolejnym spotkaniu w Atlas Arenie zagra w środę z Belgią.

Włoszki mają na koncie komplet czterech zwycięstw. Wicemistrzynie świata w rozegranych w Łodzi spotkaniach z Portugalią, Ukrainą, Belgią i Słowenią nie straciły seta i przewodzą w tabeli grupy B. Polki swój kolejny mecz rozegrają w środę o godz. 17.30. Ich rywalem będzie Belgia. Do 1/8 finału awansują cztery najlepsze drużyny z każdej grupy.

ME siatkarek: TABELA grupy B. Które miejsce zajmują Polki?

We wcześniejszym spotkaniu Belgijki pokonały Portugalię 3:1 (25:13, 24:26, 25:20, 25:11). To ich trzecie zwycięstwo w czwartym meczu mistrzostw Europy. Wcześniej bez straty seta pokonały Ukrainki i Słowenki oraz uległy 0:3 Włoszkom. Portugalki przegrały wszystkie cztery spotkania. W kolejnym wtorkowym spotkaniu grupy B, która swoje mecze rozgrywa w Łodzi, o godz. 21 Włochy zmierzą się z Słowenią. Do 1/8 finału awansują cztery najlepsze drużyny z każdej grupy.

Oprócz Polski, gospodarzami ME są Węgry (Budapeszt), Słowacja (Bratysława) i Turcja (Ankara), która gościć będzie fazę finałową.