ME siatkarek: Polki z kolejną szansą awansu na IO. KIEDY zagrają w kwalifikacjach? [DATA]

03.09.2019 22:23
Polskie siatkarki powalczą o IO

Polskie siatkarki awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Dzięki temu osiągnięciu podopieczne Jacka Nawrockiego wywalczyły sobie prawo do gry w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio. KIEDY Polki powalczą o IO?

Polskie siatkarki bardzo dobrze radzą sobie w mistrzostwach Europy. W fazie grupowej przegrały tylko z Belgijkami (2:3) i sensacyjnie pokonały wicemistrzynie świata Włoszki (3:2). Ostatecznie zakończyły zmagania na drugim miejscu i ominęły główne faworytki do końcowego triumfu w imprezie. W 1/8 finału biało-czerwone pokonały Hiszpanki i awansowały do ćwierćfinału ME i są o krok od strefy medalowej.

Kiedy Polki powalczą o igrzyska olimpijskie? [DATA]

Polska - Niemcy: Kiedy i o której mecz 1/4 finału ME? [DATA, GODZINA]

Dzięki temu osiągnięciu, reprezentacja Polski zyskała coś jeszcze: kolejną szansę w kwalifikacjach na igrzyska olimpijskie, który odbędzie się w styczniu 2020 roku. W turnieju kontynentalnym, który najprawdopodobniej rozegrany zostanie w Ankarze wystąpią Turczynki (jako gospodarz) oraz siedem zespołów najwyżej sklasyfikowanych w rankingu CEV (pominięte zostaną te ekipy, które wywalczyły sobie prawo do gry na IO). Wobec tego pełny skład drużyn poznamy dopiero po aktualizacji klasyfikacji, która będzie miała miejsce po mistrzostwach Europy siatkarek.

Polska - Niemcy: Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV i online ćwierćfinału ME siatkarek

Turniej kwalifikacyjny na IO: Z kim powalczą biało-czerwone?

Jednak według nieoficjalnych informacji przeciwniczkami Polek będą: Turcja, Niemcy, Azerbejdżan, Belgia, Chorwacja, Holandia i Bułgaria.

ME siatkarek: Droga do półfinału otwarta. Sprawdź turniejową drabinkę

Przypomnijmy, że polskie siatkarki w sierpniu były o krok od wywalczenia awansu na igrzyska olimpijskie. Podczas turnieju organizowanego we Wrocławiu, zespół Jacka Nawrockiego przegrał w decydującym starciu z Serbkami 1:3.