ME siatkarek: Kiedy i gdzie obejrzeć baraż Polska - Turcja?

Krzysztof Sobczak
27.09.2017 09:30
Polskie siatkarki
fot. PAP/EPA

Czwarta drużyna poprzednich mistrzostw Europy, Turcja, będzie rywalem reprezentacji Polski w meczu barażowym o wejście do ćwierćfinału. Spotkanie odbędzie się w środę.

Zagłosuj

Czy polskie siatkarki awansują do ćwierćfinału ME?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W fazie grupowej biało-czerwone zajęły 2. miejsce. Walkę o bezpośredni awans przegrały ze współgospodyniami czempionatu, Azerkami. Wcześniej pokonały jednak Niemki oraz Węgierki.

Zobacz także

Turczynki do ostatniego meczu musiały drżeć o pozostanie w imprezie. Po porażkach z Rosją i Bułgarią przyszło zwycięstwo z Ukrainą, co dało tej ekipie 3. lokatę w grupie C.

Bez faworyta

W tym spotkaniu trudno jednoznacznie wskazać faworyta. Polski zespół może liczyć na najlepiej punktującą siatkarkę fazy grupowej Malwinę Smarzek, ale nie ma w swych szeregach drugiej tak skutecznej zawodniczki. Turczynki z kolei spisują się poniżej oczekiwań, choć nazwiskami mogą przestraszyć niejedną drużynę - począwszy od trenera Giovanni Guidettiego, przez dobrze znaną w Polsce przyjmującą Neriman Ozsoy, Gozde Kirdar, środkową Edę Erdem po rozgrywające Aydemir i Alikayę. Doświadczenie na pewno będzie po stronie rywalek, ale podopieczne Jacka Nawrockiego na pewno tanio skóry nie sprzedadzą.

Zwycięzca tej pary zagra w ćwierćfinale z broniącymi tytułu Rosjankami.

Mecz barażowy Polska - Turcja odbędzie się w środę o godzinie 16:00. Transmisja w Polsacie Sport oraz Super Polsacie i na stronie ipla.tv.

RadioZET.pl/KS