Zamknij

ME siatkarek: Polki już wyszły z grupy. Na kogo trafią w 1/8 finału?

23.08.2021 13:56
Reprezentacja Polski siatkarek
fot. eurovolley.cev.eu

Po trzech meczach w fazie grupowej mistrzostw Europy 2021 polskie siatkarki zapewniły sobie awans do 1/8 finału turnieju. W nim podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z trzecią lub czwartą ekipą grupy D.

Po ostatnich mistrzostwach Europy w 2019 roku, na których reprezentantki Polski zajęły wysokie, czwarte miejsce, kadra Jacka Nawrockiego znalazła się na równi pochyłej, odnosząc kiepskie rezultaty m.in. w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio czy w Lidze Narodów 2021.

Teraz biało-czerwone zdają się jednak wracać na właściwe tory, gdyż już po trzech meczach w grupie B na ME 2021 zagwarantowały sobie awans do 1/8 finału rozgrywek.

ME siatkarek: Reprezentacja Polski wraca na właściwe tory

W pierwszym meczu Polki pokonały faworyzowaną reprezentację Niemiec 3:1, zaś potem dosyć gładko uporały się z niżej notowanymi Greczynkami (3:0) oraz Czeszkami (3:1).

Do końca fazy grupowej podopiecznym Nawrockiego pozostały jeszcze dwa mecze - z Hiszpanią i Bułgarią. To właśnie z tymi rywalkami biało-czerwone powalczą o utrzymanie pierwszej pozycji w tabeli grupy B.

ME siatkarek: Polki już wyszły z grupy. Na kogo trafią w 1/8 finału?

W 1/8 finału Polki zmierzą się z którymś zespołów grającym w grupie D. W przypadku zwycięstwa we własnym zestawieniu nasze siatkarki zmierzą z zespołem z czwartego miejsca grupy D, w przypadku zajęcia drugiej pozycji - z trzecią drużyną grupy D, itd. Awans wywalczą cztery czołowe ekipy.

Najbardziej prawdopodobne jest, że biało-czerwone zmierzą się w 1/8 finału ME siatkarek 2021 ze Szwecją lub Ukrainą. Niemal na pewno nie będą to reprezentacje Finlandii i Rumunii, które zachowały już jedynie matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej.

Bardzo dobrą wiadomością jest również fakt, że po zakończeniu fazy grupowej Polki nie będą musiały zmieniać miasta. Swój mecz w 1/8 finału rozegrają 28 lub 29 sierpnia w Płowdiw, a więc w tej samej hali, w której występowały dotychczas.

Polska - Hiszpania na żywo: Kiedy i o której godzinie ME siatkarek 2021? Relacja live i wynik online meczu

Najbliższy mecz reprezentacja Polski siatkarek rozegra w poniedziałek, 23 sierpnia, o godzinie 19:30, przeciwko Hiszpankom. Relacja live i wynik online meczu Polska - Hiszpania na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl