Zamknij

ME siatkarek: Poznaliśmy skład reprezentacji Polski. Zabrakło miejsca dla ważnej środkowej

21.08.2019 22:55
Nawrocki
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski siatkarek, ogłosił skład na mistrzostwa Europy. W 14-osobowym składzie zabrakło miejsca dla ważnej dotychczas w składzie polskiego szkoleniowca środkowej, Kamili Witkowskiej, którą zastąpiła Aleksandra Wójcik. Skreślona z listy została także przyjmująca, Zuzanna Górecka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ogłoszonej w środę "14" znalazła się większość zawodniczek, które na początku sierpnia występowały we Wrocławiu w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio. Jedyną nową siatkarką jest przyjmująca Aleksandra Wójcik, która zastąpiła środkową Kamilę Witkowską.

Jacek Nawrocki ogłosił powołania na ME. Zabraknie Kamili Witkowskiej

Jak zaznaczył jednak trener Jacek Nawrocki, w czasie turnieju drużyny będą mogły dokonać tzw. transferu medycznego. Jest on możliwy w przypadku wykluczenia z gry z powodu poważnego urazu podstawowej zawodniczki. Niewykluczone zatem, że zobaczymy jeszcze Witkowską na najważniejszym europejskim turnieju.

Polskie siatkarki tegoroczne Mistrzostwa Europy zainaugurują w piątek w łódzkiej Atlas Arenie meczem ze Słowenkami. W kolejnych spotkaniach fazy grupowej zmierzą się z debiutującą w imprezie Portugalią (sobota, godzina 20:30) oraz Ukrainą (26.08, godzina 20:30), Belgią (28.08, godzina 17:30) i Włochami (29.08, godzina 20:30). Do 1/8 finału awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej z czterech grup. Turniej odbywać się będzie też w Bratysławie, Budapeszcie i Ankarze, która gościć będzie fazę finałową.

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy siatkarek

Skład reprezentacji siatkarek na ME:

rozgrywające: Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano), Marlena Kowalewska (Chemik Police);

środkowe: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Developres Rzeszów), Agnieszka Kąkolewska (Savino Del Bene Scandicci).

przyjmujące: Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk (obie Chemik Police), Magdalena Stysiak (Savino Del Bene Scandicci), Aleksandra Wójcik (ŁKS Commercecon Łódź).

atakujące: Martyna Łukasik (Chemik Police), Malwina Smarzek-Godek (Zanetti Bergamo), Katarzyna Zaroślińska-Król (Developres Rzeszów);

libero: Paulina Maj-Erwardt (Chemik Police), Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź).

RadioZET.pl/PAP/MG