Zamknij

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na ME siatkarek. Jacek Nawrocki zaskoczył

12.08.2021 13:13
Jacek Nawrocki
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Jacek Nawrocki ogłosił skład 14 zawodniczek reprezentacji Polski na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Europy siatkarek 2021. Selekcjoner biało-czerwonych nie powołał do kadry m.in. Joanny Wołosz, a Annę Stencel zastąpił Martą Pol.

Selekcjoner reprezentacji siatkarek Jacek Nawrocki powołał 14 zawodniczek na mistrzostwa Europy, które 18 sierpnia rozpoczną się w czterech krajach: Serbii, Chorwacji, Rumunii i Bułgarii. Polki turniej rozpoczną spotkaniem z Niemkami.

Nawrocki nie zaskoczył powołaniami, jedyną niespodzianką w składzie jest obecność Marty Pol (d. Ziółkowskiej), która wygrała rywalizację na środku siatki z Anną Stencel.

ME siatkarek 2021: Jacek Nawrocki ogłosił skład reprezentacji Polski

Już wcześniej szkoleniowiec poinformował, że w mistrzostwach nie weźmie udziału najbardziej doświadczona rozgrywająca reprezentacji Joanna Wołosz. Nie ma w kadrze także jej zmienniczki Marleny Kowalewskiej. Za kierowanie grą zespołu odpowiedzialne będą Julia Nowicka oraz Katarzyna Wenerska, która dopiero w czerwcu w Lidze Narodów zadebiutowała w drużynie narodowej.

Biało-czerwone rywalizować będą w bułgarskim Płowdiwie. 19 sierpnia zmierzą się z Niemcami, a następnie z Grecją (20.08), Czechami (21.08), Hiszpanią (23.08) i Bułgarią (25.08). Do 1/8 finału awansują po cztery najlepsze reprezentacje z czterech grup.

Mecze 1/8 i ćwierćfinały odbędą się w Belgradzie i Płowdiwie; spotkania o medale - w stolicy Serbii.

Kadra reprezentacji Polski na ME siatkarek 2021

Rozgrywające: Katarzyna Wenerska (Joker Świecie), Julia Nowicka (Allianz MTV Stuttgart).

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska (Grupa Azoty Chemik Police), Monika Fedusio, Zuzanna Górecka (obie Grot Budowlani Łódź), Martyna Grajber (ŁKS Commercecon Łódź), Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police),

Środkowe: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (E.lecler Moya Radomka Radom), Marta Pol (Grupa Azoty Chemik Police).

Atakujące: Malwina Smarzek-Godek (Lokomotiw Kaliningrad), Magdalena Stysiak (Saguella Monza),

Libero: Maria Stenzel (Grupa Azoty Chemik Police), Monika Jagła (Joker Świecie).

RadioZET.pl