Zamknij

ME siatkarek 2019: Transmisja TV i online. Gdzie oglądać mecze Polek?

20.08.2019
Aktualizacja: 20.08.2019 13:21
ME siatkarek 2019
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

ME siatkarek 2019 na żywo w tv i online. Po raz pierwszy w historii turniej odbędzie się w czterech krajach, w tym w Polsce. Sprawdź, gdzie w telewizji i w internecie oglądać mecze Polek w mistrzostwach Europy siatkarek 2019 (23 sierpnia - 8 września).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Faza grupowa oraz mecze 1/8 finału ME siatkarek 2019 odbędą się na parkietach Łodzi, Bratysławy, Budapesztu i Ankary. Od ćwierćfinału na "placu boju" pozostaną już tylko Polska oraz Turcja, natomiast walka o medale rozstrzygnie się w kraju nad Bosforem.

Kandydaci do miejsc na podium od lat są ci sami: broniąca tytułu Serbia, a także Rosja, Włochy i Turcja. Swoje marzenia ma również Holandia, która w 2015 i 2017 roku sięgała po srebrne krążki. O niespodziankę może pokusić się Belgia.

Gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla Polek? - W tym sezonie najważniejszym punktem były kwalifikacje olimpijskie. Żeby dostać się na igrzyska trzeba być w pierwszej trójce w Europie. My tam póki co nie jesteśmy i nie możemy opowiadać bajek, że powinniśmy być. To są nasze marzenia. W tym turnieju chcemy zajść jak najwyżej. Jest kilka krajów, które bardzo ciężko nam złapać. To takie zespoły jak Rosja, Włochy, Holandia, Serbia czy Turcja, czyli bardzo mocne reprezentacje. Posiadają zawodniczki, które występowały na najważniejszych imprezach na świecie po 250 razy. My takim dorobkiem nie możemy się cieszyć, dlatego musimy patrzeć na naszą reprezentację bardziej w kontekście drużyny perspektywicznej - ocenił trener biało-czerwonych Jacek Nawrocki.

Polska zagra w grupie B ze Słowenią, Portugalią, Ukrainą, Belgią i Włochami.

ZOBACZ TAKŻE: ME siatkarek 2019: Kiedy grają Polki? Sprawdź PROGRAM fazy grupowej

ME siatkarek 2019: Gdzie oglądać - transmisja TV i online

ME siatkarek 2019 odbędą się w dniach 23 sierpnia - 8 września. Cały turniej pokaże stacja Polsat Sport, natomiast transmisja tv meczów Polek będzie dostępna także w TVP 2, TVP Sport oraz online na stronach sport.tvp.pl i ipla.tv.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/KS