Zamknij

ME siatkarek: Polki mogą jeszcze zająć 1. miejsce w grupie B. Co się musi stać?

28.08.2019 21:58
Polska - Belgia
fot. PAP

Reprezentacja Polski przegrała z Belgią 2:3 w czwartym meczu ME siatkarek 2019, ale wciąż zachowała szanse na 1. miejsce w grupie B. Co się musi stać, aby Polki awansowały do 1/8 finału z pozycji lidera?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W "polskiej" grupie liderkami są Włoszki, które nie przegrały jeszcze żadnego spotkania i nie straciły w nich ani jednego seta. Nawet taki bilans (4-0) nie gwarantuje im 1. miejsca w stawce - wszystko rozstrzygnie się w czwartkowym meczu z biało-czerwonymi.

Przypomnijmy, że o kolejności w tabeli decyduje liczba zwycięstw, a następnie liczba punktów. Może się okazać, że Polska, Belgia i Włochy zakończą grupowe zmagania z takim samym bilansem 4-1. Wtedy trzeba będzie patrzeć na punkty.

TABELA "polskiej" grupy ME siatkarek 2019

ME siatkarek 2019: Co się musi stać, by Polki zajęły 1. miejsce?

Polki po czterech meczach legitymują się bilansem 3-1. Porażka z Belgijkami skomplikowała nieco sprawę, ale w kontekście walki o 1. miejsce niewiele tak naprawdę zmieniła. Podopieczne Jacka Nawrockiego i tak musiałyby ograć Italię, by zająć pozycję lidera. Różnica jest tylko jedna - teraz do przeskoczenia Włoszek niezbędne jest zwycięstwo "za trzy punkty", a więc 3:0 lub 3:1.

Wynik 3:2 pozwoli zająć 2. pozycję, przed Belgią, która zakończyła już fazę grupową z bilansem 4-1. Każda porażka sprawi, że Polki przystąpią do fazy pucharowej jako trzecia drużyna grupy B i zmierzą się z drugim zespołem grupy D.

Mecz Polska - Włochy odbędzie się w czwartek 29 sierpnia o godz. 20:30.

RadioZET.pl/KS