Zamknij

Polskie siatkarki poznały rywalki w ME. Dobre losowanie biało-czerwonych

20.05.2021 21:41
ME 2021 siatkarek
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Reprezentacja Polski siatkarek poznała rywalki w fazie grupowej mistrzostw Europy, które w dniach 18 sierpnia - 4 września odbędą się w czterech państwach: Serbii, Bułgarii, Chorwacji i w Rumunii. Najtrudniejszym przeciwnikiem będą Niemki.

  • Reprezentacja Polski siatkarek poznała rywalki w fazie grupowej ME 2021
  • Biało-czerwoni zagrają w Płowdiw w grupie B, a ich przeciwniczkami będą Bułgarki, Niemki, Greczynki, Hiszpanki i Czeszki
  • Awans do kolejnej rundy wywalczą cztery najlepsze drużyny

Reprezentacja Polski siatkarek trafiła do grupy B wraz z Bułgarią (gospodarz), Niemcami, Hiszpanią, Czechami i Grecją. Wszystkie mecze pierwszej części rozegra więc w Płowdiw. Do 1/8 finału awansują po cztery najlepsze zespoły z czterech grup.

Losowanie odbyło się w czwartek w Belgradzie, który jest jednym z miast-gospodarzy turnieju. Mecze fazy grupowej rozgrywane będą również w chorwackim Zadarze, bułgarskim Płowdiw i rumuńskim Cluj-Napoca. W mistrzostwach, podobnie jak dwa lata temu, wystąpią 24 reprezentacje.

ME 2021 siatkarek: Polki powtórzą wynik z 2019 roku?

Dwa lata temu w mistrzostwach Starego Kontynentu w Ankarze triumfowały Serbki; Polki zajęły czwarte miejsce.

Obecnie reprezentacja Polski siatkarek przygotowuje się do występu w Lidze Narodów. W czwartek ze składu wypadła kontuzjowana Martyna Grajber.

RadioZET.pl/PAP