Liga Światowa: Druga porażka biało-czerwonych. Kontuzja kapitana

09.06.2017 20:44
Michał Kubiak

Na inaugurację drugiego turnieju Ligi Światowej reprezentacja Polski przegrała w Warnie z gospodarzami, Bułgarami, 2:3 (16:25, 25:20, 25:19, 23:25, 14:16). To druga porażka biało-czerwonych w czwartym spotkaniu w tej edycji.

Niestety są jeszcze inne złe wieści: w trzecim secie boisko musiał opuścić kapitan naszej kadry, Michał Kubiak. Zawodnik japońskiego Panasonic Panthers niefortunnie spadł na parkiet i doznał kontuzji stawu skokowego. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest ten uraz i czy Kubiak będzie mógł pomóc kolegom w starciach z Brazylią (sobotą) i Kanadą (niedziela).

Bułgarzy rozpoczęli tę edycję Ligi Światowej od dwóch porażek - z Francją i Argentyną - oraz od zwycięstwa z Rosją. Polacy mogli pochwalić się odwrotnym bilansem po triumfie nad Brazylią i Włochami oraz po wpadce z Iranem. Po piątkowym starciu obie ekipy mają taki sam bilans (2-2).

W premierowej odsłonie mistrzowie świata nie istnieli - zostali całkowicie zdominowani przez bardzo mocną zagrywkę i świetny blok rywali. Potem było już znacznie lepiej. Biało-czerwoni pewnie wygrali dwie kolejne partie i zmierzali do triumfu w czterech setach. Prowadzili już 18:15, ale zdarzył im się przestój, który skutkował tie-breakiem. W nim trwała zacięta walka, z której zwycięsko wyszli gospodarze.

W sobotę Polacy zmierzą się z Brazylią (godz. 15:30), która pokonali w Pesaro 3:2.

Bułgaria - Polska 3:2 (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14)