Zamknij

Liga Światowa: Dwie zmiany w polskiej ekipie na turniej w Warnie

Krzysztof Sobczak
07.06.2017 10:34
Artur Szalpuk
fot. Mikołaj Kuras / Agencja Gazeta

Trener Ferdinando de Giorgi dokonał dwóch zmian przed drugim turniejem Ligi Światowej w Warnie (9-11 czerwca). Rywalami biało-czerwonych będą Bułgarzy, Brazylijczycy i Kanadyjczycy, których prowadzi były szkoleniowiec reprezentacji Polski, Stephane Antiga.

Zagłosuj

Czy Polacy wygrają turniej w Warnie?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W porównaniu do zmagań w Pesaro w drużynie nie ma środkowego Jakuba Kochanowskiego, który dołączył do kadry U-21 przygotowującej się do mistrzostw świata juniorów, oraz Rafała Buszka. Ich miejsce Łukasz Kaczmarek i Artur Szalpuk.

Zobacz także

- Rotacje w składzie były zaplanowane, chcemy dać szansę gry w Lidze Światowej jak największej liczbie naszych zawodników. Traktujemy te rozgrywki bardzo poważnie, ale jednocześnie wykorzystujemy je jako okazję do przetestowania siatkarzy. Doświadczenie zebrane w meczach z najlepszymi na pewno zaprocentuje podczas Mistrzostw Europy w naszym kraju - tłumaczy Piotr Gruszka II trener polskiej reprezentacji.

Po pierwszej serii spotkań Polacy zajmują 5. miejsce w stawce 12 drużyn. Podopieczni de Giorgiego pokonali Brazylię i Włochy, a na zakończenie turnieju nieoczekiwanie przegrali z Iranem. Prowadzi Francja, która jako jedyna wygrała wszystkie spotkania.

RadioZET.pl/PZPS/KS