Liga Światowa: Kadra siatkarzy na turniej we Włoszech

Andreas Nicolaides
30.05.2017 22:08
Siatkarze
fot. PAP

Artur Szalpuk, Konrad Piechocki, Łukasz Kaczmarek i Marcin Komenda nie polecą w środę do Włoch na pierwszy turniej Ligi Światowej siatkarzy. Trener Ferdinando de Giorgi dał za to szansę 20-letniemu środkowemu Jakubowi Kochanowskiemu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W kadrze nie ma wielkich niespodzianek. Do Italii uda się najmocniejszy skład kadry, jaką de Giorgi w dużej mierze przetestował już w meczach towarzyskich z Iranem (3:0) i Australią (5:0).

Zgodnie z przepisami FIVB, w kadrze na LŚ musiało znaleźć się przynajmniej ośmiu z 14 zawodników, którzy grali w poprzedniej edycji oraz sześciu z 12 siatkarzy rywalizujących w igrzyskach w Rio de Janeiro.

Rozgrywki LŚ rozpoczną się w pierwszy weekend czerwca. Polacy polecą w środę na turniej do włoskiego miasta Pesaro, gdzie zmierzą się kolejno z Brazylią, Włochami i Iranem.

Tydzień później czeka ich podróż do Warny i starcia z gospodarzami, Brazylią oraz prowadzoną przez Stephane'a Antigę Kanadą. Trzeci weekend to zmagania w Katowicach i Łodzi z Amerykanami, Iranem i Rosją.

Turniej Final Six zaplanowany jest między 4 a 8 lipca w Brazylii.

Kadra siatkarzy na pierwszy turniej Ligi Światowej 2017 we Włoszech:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (bez klubu), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów);

Atakujący: Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel), Dawid Konarski (Ziraat Bankasi Ankara/Turcja);

Środkowi: Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jakub Kochanowski (Indykpol AZS Olsztyn);

Przyjmujący: Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara/Turcja), Michał Kubiak (Panasonic Panthers/Japonia), Aleksander Śliwka (Indykpol AZS Olsztyn), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle);

Libero: Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

RadioZET.pl/PAP/AN