Zamknij

Liga Narodów dopiero po igrzyskach olimpijskich. Zmiana w kalendarzu siatkarzy

13.03.2020 14:40
Liga Narodów po igrzyskach
fot. FIVB

Liga Narodów siatkarzy odbędzie się po igrzyskach olimpijskich w Tokio - poinformowała FIVB.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Prezydent FIVB, Andi Garcia wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. Poniżej prezentujemy jego pełną treść:

Drodzy Przyjaciele,

w świetle trwającej epidemii koronawirusa i po uważnych konsultacjach ze wszystkimi uczestniczącymi narodowymi federacjami oraz odpowiednimi władzami, została podjęta, przy poparciu Zarząd FIVB, decyzja o przełożeniu Siatkarskiej Ligi Narodów 2020 na czas po Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Mimo iż wszyscy czekaliśmy niecierpliwie na wspaniałe momenty w VNL, obecna sytuacja na świecie jest bezprecedensowa i dla ochrony zdrowia i dobra naszych zawodników, oficjeli i kibiców, co jest najwyższym priorytetem FIVB, uznano że taki środek zapobiegawczy jest w najlepszym interesie wszystkich, których to dotyczy.

Decyzja o przełożeniu VNL zagwarantuje zawodnikom możliwość skupienia się na własnym zdrowiu i formie i pozwoli krajowym ligom, które musiały teraz zawiesić swoje mecze, rozegrać do końca sezony, gdy sytuacja ulegnie poprawie. FIVB patrzy oczywiście z optymizmem w przyszłość i czujemy się zobowiązani do rozegrania naszych zawodów po igrzyskach olimpijskich; będziemy też nadal ściśle z Wami współpracować, by znaleźć dla mnich odpowiedni przyszły termin.

FIVB solidaryzuje się Wami wszystkimi w tym trudnym czasie i przekazuje najszczersze wyrazy współczucia wszystkim dotkniętym zaistniałą sytuacją.

Ze sportowym pozdrowieniem

Ary S. Graca
Prezydent FIVB

RadioZET.pl