Liga Narodów siatkarzy: Udana inauguracja reprezentacji Polski

Krzysztof Sobczak
25.05.2018 17:34
Polska - Korea Płd. w LN
fot. PAP

Siatkarska reprezentacja Polski od zwycięstwa 3:0 (25:20 25;18, 25:21) z Koreą Południową rozpoczęła Ligę Narodów, rozgrywki, które od tego sezonu zastąpiły Ligę Światową. Spotkanie odbyło się w katowickim Spodku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Dwa kolejne mecze tego weekendu LN odbędą się w Krakowie. W sobotę rywalem biało-czerwonych będzie aktualny mistrz Europy Rosja. W niedzielę podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Kanadą.

Zobacz także

LN: Polska - Korea 3:0

Koreańczycy to najniżej notowana drużyna w Lidze Narodów i było to widać na parkiecie. Azjaci grali bardzo nierówno na tle dobrze dysponowanych reprezentantów Polski, w szeregach których zabrakło m.in. Bartosza Kurka oraz kapitana Michała Kubiaka. Mimo tych absencji biało-czerwoni odnieśli przekonujące zwycięstwo.

W żadnym z trzech setów przyjezdni nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki. Próbowali ostrzeliwać zagrywką Aleksandra Śliwkę, ale ten po początkowych problemach ustabilizował pozycję i w dalszej części meczu spisywał się już bez zarzutu. Wyróżnić należy Artura Szalpuka i Jakuba Kochanowskiego.

W sobotę Polska zagra z Rosją w Krakowie.

1. kolejka Ligi Narodów:

Polska - Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:18, 25:21)

RadioZET.pl/KS