Liga Narodów siatkarzy: Kraków i Łódź organizatorami męskich turniejów

18.10.2019 20:42
Liga Narodów siatkarzy 2020
fot. PAP/EPA

Kraków i Łódź będą w przyszłym roku gospodarzami polskich turniejów Ligi Narodów siatkarzy. Pierwszy z nich odbędzie się w dniach 22-24 maja, a drugi 5-7 czerwca. Nie jest znany jeszcze organizator turnieju kobiecego, zaplanowanego na 9-11 czerwca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W Krakowie Polacy zagrają z Serbami, Włochami i Słoweńcami, natomiast w Łodzi ich rywalami będą Chińczycy, Brazylijczycy i Bułgarzy.

Polskie siatkarki udział w przyszłorocznej Ligi Narodów rozpoczną 19 maja we Włoszech, a męska reprezentacja trzy dni później w Krakowie. Oba zespoły wystąpią w pięciu turniejach. Faza interkontynentalna zakończy się - odpowiednio - 18 i 21 czerwca. Finałowe spotkania u kobiet i u mężczyzn odbędą się 5 lipca. Przyszłoroczna edycja będzie dla niektórych ekip sprawdzianem formy przed igrzyskami w Tokio.

Obie drużyny narodowe w tym roku awansowały do Final Six LN - podopieczni Vitala Heynena, mimo że występowali w odmłodzonym składzie, zajęli trzecie miejsce. Zawodniczki prowadzone przez Jacka Nawrockiego z kolei nie zdołały awansować do półfinału.

RadioZET.pl/PAP/AN