Liga Narodów siatkarzy: Kiedy grają Polacy? O której mecze? [HARMONOGRAM WEEKENDU]

Maciej Walasek
22.06.2019 14:15
polscy siatkarze
fot. CHINE NOUVELLE/SIPA/SIPA/East News

Polscy siatkarze w Mediolanie rozpoczynają przedostatni turniej w fazie interkontynentalnej. Biało-czerwoni zagrają z Argentyńczykami, Serbami i Włochami. Sprawdź terminarz weekendu Ligi Narodów i zobacz, o której grają Polacy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polacy mają na koncie pięć zwycięstw i cztery porażki, co daje im siódme miejsce w tabeli. W minionym tygodniu zaliczyli trudny wyjazd do irańskiej Urmii, gdzie rywalizowali z gospodarzami, ubiegłorocznymi triumfatorami LN — Rosjanami i Kanadyjczykami. Występujący w dość odmłodzonym składzie podopieczni trenera Vitala Heynena wygrali tam jedno spotkanie — na koniec pokonali ekipę spod znaku Klonowego Liścia 3:1.

Na samym początku rywalizacji na Bliskim Wschodzie ze składu z powodu kontuzji wypadł Grzegorz Łomacz i praktycznie przez cały turniej za prowadzenie gry odpowiadał Marcin Janusz. Kontuzja doświadczonego rozgrywającego okazała się raczej niegroźna, ponieważ ma być do dyspozycji belgijskiego szkoleniowca już w Italii. Janusza zaś zastąpił inny zawodnik młodego pokolenia — Marcin Komenda.

Liga Narodów siatkarzy: Bartosz Bednorz pomoże drużynie

Jedyną pozycją, na jakiej Heynen nie dokonał żadnych zmian, jest środek. Na przyjęciu trzech mistrzów świata wspomoże teraz Bartosz Bednorz, na co dzień zawodnik włoskiego Azimut Modena. Dobre recenzje za występ w Urmii zebrali dwaj młodzi libero Jędrzej Gruszczyński i Jakub Popiwczak. Teraz tego drugiego zastąpi bardziej doświadczony Damian Wojtaszek. Trener Polaków zdecydował się tym razem na zabranie trzech atakujących: Bartłomieja Bołądzia, Macieja Muzaja oraz Łukasza Kaczmarka.

Rywalizację w Mediolanie biało-czerwoni zaczną od pojedynku z dziewiątymi w tabeli Argentyńczykami, którzy wygrali dotychczas jeden mecz mniej niż Polacy. W składzie ekipy z Ameryki Południowej są m.in. dobrze znany kibicom siatkówki rozgrywający Luciano De Cecco oraz występujący w przeszłości w PGE Skrze Bełchatów atakujący Facundo Conte, a także rozgrywający Nicolas Uriarte.

Liga Narodów siatkarzy 2019: Na którym miejscu Polacy? Zobacz aktualną TABELĘ

Dzień później zespół Heynena zmierzy się z Serbami prowadzonymi przez charyzmatycznego Nikolę Grbica. Ten od jesieni będzie także szkoleniowcem mistrza Polski — Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Na turniej we Włoszech powołał on m.in. środkowego Srecko Lisinaca oraz przyjmującego Milana Katica. Pierwszy w przeszłości był zawodnikiem Skry, a drugi jest nim obecnie. Drużyna z Bałkanów plasuje się na ósmej pozycji i ma taki sam bilans jak biało-czerwoni, ale traci do nich dwa punkty.

Występ w Italii biało-czerwoni zakończą niedzielnym spotkaniem z trzecimi w tabeli gospodarzami, którzy jak na razie przegrali tylko dwa mecze. Trener Gianlorenzo Blengini w całej LN postanowił dać odpocząć wielu gwiazdom swojej ekipy, a pozwala ogrywać się w większości młodszym zawodnikom. Najbardziej znani z tych, którzy zaprezentują się w Mediolanie, to: Matteo Piano, Daniele Mazzone, Simone Anzani oraz Simone Giannelli.

Na zakończenie fazy interkontynentalnej Polaków czeka wyjazd do Lipska.

Liga Narodów siatkarzy: Kiedy mecze Polaków? O której godzinie? [TERMINARZ WEEKENDU]

21 czerwca, piątek

Polska – Argentyna (godz. 17:00)

Włochy – Serbia (godz. 20:00)

22 czerwca, sobota

Polska – Serbia (godz. 17:00)

Włochy – Argentyna (godz. 20:00)

23 czerwca, niedziela

Argentyna – Serbia (godz. 17:00)

Włochy – Polska (godz. 20:00)

RadioZET.pl/PAP/MW