Zamknij

LN siatkarzy: Gdańsk jednym z miast gospodarzy w 2021 roku

06.11.2020 15:39
polscy siatkarze
fot. ANETA ZUREK / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Polska zorganizuje dwa turnieje w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów 2021. W dniach 28-30 maja biało-czerwoni zagrają w gdańskiej ERGO Arenie, a ich przeciwnikami będą: Chiny, Brazylia, Bułgaria. Gospodarz pierwszego terminu zostanie ogłoszony wkrótce.

Reprezentacja Polski siatkarzy rozpocznie zmagania w Lidze Narodów w dniach 14-16 maja przyszłego roku. Rywalami biało-czerwonych będą: Słoweńcy, Serbowie i Włosi. Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał, że na tę chwilę finalizują rozmowy z Miastem-Gospodarzem tego turnieju.

Teraz wiemy, że gospodarzem drugiego turnieju LN siatkarzy w Polsce został Gdańsk. Mistrzowie świata zagrają w ERGO Arenie pod koniec maja. W międzyczasie zespół Vitala Heynena rozegra inny turniej, gdzie w Rosji powalczy z ekipą Sbornej, Australią i USA.

LN siatkarzy: Gdańsk jednym z gospodarzy

Faza interkontynentalna zakończy się 13 czerwca. W przypadku awansu do turnieju finałowego Polacy udadzą się do Włoch, gdzie od 23 do 27 czerwca zagrają o medale.

Jeśli chodzi o sprzedaż biletów PZPS, nie potrafi określić daty rozpoczęcia sprzedaży. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

- Prosimy wybaczyć, ale ze względu na sytuację związaną z pandemią nie jesteśmy w stanie określić daty rozpoczęcia sprzedaży biletów na Siatkarską Ligę Narodów 2021. Informujemy jednocześnie, że wszystkie osoby, które postanowiły zachować bilety na tegoroczną, odwołaną Siatkarską Ligę Narodów otrzymają w niedługim czasie osobny komunikat drogą mailową – czytamy na stronie PZPS-u.

RadioZET.pl/pzps.pl