Zamknij

Grbic odkrył karty. Znamy skład Polaków na turniej Ligi Narodów w Gdańsku

03.07.2022 13:08

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Serb Nikola Grbic podał listę 14 zawodników, którzy rywalizować będą w Gdańsku w trzecim turnieju Ligi Narodów. Do składu powrócił m.in. kontuzjowany wcześniej Bartosz Bednorz.

Reprezentacja Polski siatkarzy
fot. volleyballworld.com

Od momentu rozpoczęcia tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy reprezentacja Polski znajduje się w znakomitej formie. W czerwcu biało-czerwoni rozegrali w tych rozgrywkach aż osiem meczów, w których odnieśli aż siedem zwycięstw.

Ta znakomita pass zapewniła podopiecznym Nikoli Grbica awans do najlepszej ósemki LN siatkarzy, mimo że do końca fazy zasadniczej mają oni do rozegrania jeszcze cztery spotkania. Chociaż Polacy są pewni promocji do ćwierćfinałów, selekcjoner biało-czerwonych nie zamierza jednak oszczędzać swoich najlepszych zawodników podczas turnieju w Gdańsku, który odbędzie się w dniach 5-10 lipca.

Nikola Grbic podał skład Polaków na LN siatkarzy w Gdańsku

Grbic powołał na polską część Ligi Narodów niemal najmocniejszy skład. W składzie znaleźli się bowiem zarówno doświadczeni Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek czy Karol Kłos, jak i młodsi reprezentanci, tj. Tomasz Fornal i Jan Firlej. Do kadry powrócił także kontuzjowany wcześniej Bartosz Bednorz.

Przypomnijmy, że w turnieju w Gdańsku Polska zmierzy się kolejno z Iranem, Chinami, Słowenią i Holandią. Pierwsze z tych spotkań, z Irańczykami, odbędzie się już we wtorek 5 lipca.

Skład reprezentacji Polski na turniej LN siatkarzy w Gdańsku

  • Atakujący: Karol Butryn, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
  • Rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Janusz
  • Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski
  • Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski
  • Przyjmujący: Karol Semeniuk, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal
loader

RadioZET.pl