Zamknij

Vital Heynen odkrył karty. Znamy skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów

14.05.2021 13:49
Reprezentacja Polski siatkarzy - SKŁAD, POWOŁANIA, LISTA ZAWODNIKÓW
fot. PAP

Vital Heynen ogłosił 18-osobowy skład reprezentacji Polski na zbliżającą się wielkimi krokami Ligę Narodów 2021. W składzie biało-czerwonych pojawił się debiutant Kamil Semieniuk, a zabrakło m.in. Dawida Konarskiego, Marcina Komendy czy Artura Szalpuka. Sprawdź SKŁAD, POWOŁANIA, LISTĘ ZAWODNIKÓW na LN!

  • Vital Heynen podał 18-osobowy skład reprezentacji Polski na mecze Ligi Narodów 2021
  • W składzie biało-czerwonych pojawił się debiutant Kamil Semieniuk, zaś zabrakło m.in. Dawida Konarskiego czy Marcina Komendy
  • Zobacz pełną listę powołań zawodników!

Powołany po raz pierwszy na zgrupowanie reprezentacji Polski Kamil Semieniuk znalazł się w 18-osobowym składzie na Ligę Narodów. Wśród sześciu siatkarzy, dla których zabrakło w nim miejsca, są m.in. Marcin Komenda, Dawid Konarski i Artur Szalpuk.

- Po długich dyskusjach ze sztabem, mając na uwadze atmosferę w drużynie, na którą składa się wiele elementów takich jak kondycja fizyczna, praca na treningach i potencjał graczy, wybrałem 18 zawodników na LN - zaznaczył na wstępie materiału wideo trener Vital Heynen, a następnie wymienił nazwiska siatkarzy, którzy przeszli ten etap selekcji.

Vital Heynen odkrył karty. Znamy skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów

Wcześniej na zgrupowaniu pracował z 24 zawodnikami, którzy stopniowo dołączali do grupy trenującej w Spale. W takim gronie udali się do Łodzi, gdzie w czwartkowy wieczór rozegrali pierwszy z dwóch meczów towarzyskich z Belgami (4:0). Drugie spotkanie odbędzie się w piątek. Heynen nie czekał jednak z ogłoszeniem składu na LN.

Szkoleniowiec biało-czerwonych nie zaskoczył zbytnio swoimi wyborami. Niewiadomą było, z którego z rozgrywających młodego pokolenia zrezygnuje na tym etapie - padło na Komendę, a szansę otrzymał Marcin Janusz.

Wśród środkowych trener nie zabierze na miesięczny turniej do Rimini Norberta Hubera, z grających na pozycji libero - Jakuba Popiwczaka, a z atakujących - Konarskiego. Ten ostatni jest najbardziej utytułowany w tym gronie - w dorobku ma m.in. dwa tytuły mistrza świata oraz brązowy medal mistrzostw Europy z 2019 roku.

Na tym etapie odprawieni zostali też dwaj przyjmujący będący w składzie drużyny, która triumfowała w czempionacie globu sprzed trzech lat - Szalpuk i Bartosz Kwolek. Na tej pozycji Heynen dał szansę m.in. Semieniukowi, który w minionym sezonie klubowym był jednym z filarów Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle, triumfatora Ligi Mistrzów.

Biało-czerwoni na miesięczną rywalizację w LN w Rimini udadzą się 24 maja, a cztery dni później zainaugurują udział w tych rozgrywkach. Stanowią one dla nich główny sprawdzian przed rozpoczynającymi się 23 lipca igrzyskami w Tokio. Heynen w wielu wywiadach zapowiadał, że zamierza z tego grona wybrać "12", która weźmie udział w zmaganiach olimpijskich.

Liga Narodów siatkarzy 2021: SKŁAD reprezentacji Polski [LISTA, POWOŁANIA]

  • rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz
  • środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos
  • atakujący: Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek
  • przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk
  • libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

RadioZET.pl/PAP