Zamknij

Liga Narodów siatkarzy: Kiedy mecze Polaków? O której grają? [TERMINARZ WEEKENDU]

Maciej Walasek
16.06.2019 12:26
polscy siatkarze
fot. PAP

Polscy siatkarze przystępują do trzeciego turnieju w ramach tegorocznej Ligi Narodów. Mistrzowie świata w Iranie podejmą Rosjan, Kanadę i gospodarzy imprezy. Sprawdź kiedy i o której godzinie gra reprezentacja Polski siatkarzy. Zobacz harmonogram weekendu w Lidze Narodów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polacy zainaugurowali sezon reprezentacyjny w pierwszej imprezie w tym roku: Lidze Narodów siatkarzy. W ubiegłym roku kadra Vitala Heyena zajęła w tych rozgrywkach 6. miejsce w fazie zasadniczej. Jednak w Final Six ulegli Rosji i USA, przez co ukończyli zmagania na 5. pozycji.  

Liga Narodów siatkarzy 2019: Na którym miejscu Polacy? Zobacz aktualną TABELĘ

W tym roku biało-czerwoni rozpoczęli zmagania w tym turnieju w Katowicach, gdzie pokonali Australię i USA, ale przegrali z Brazylią. Z kolei w chińskim Ningbo polscy siatkarze musieli uznać wyższość Francji, ale pokonali Bułgarię i Chiny. Podczas meczów, Vital Heynen mocno rotował składem, sprawdzając różne warianty. Jeszcze przed Ligą Narodów, Belg zapowiadał testowanie rozmaitych ustawień.

Liga Narodów 2019: Michał Kubiak nie zagra w Iranie

Liga Narodów 2019: Pełny TERMINARZ meczów reprezentacji Polski. Kiedy grają Polacy?

Biało-czerwoni po dwóch turniejach zajmują 7. miejsce z dorobkiem 11 punktów w tabeli Ligi Narodów. W tym tygodniu mistrzowie świata udadzą się do Iranu, gdzie w Urmie powalczą z Rosjanami, gospodarzami i Kanadyjczykami. W składzie zabraknie Michała Kubiaka, który otrzymał karę zawieszenia na sześć meczów po swoich słowach na temat siatkarzy Iranu.

Liga Narodów siatkarzy: Kiedy grają Polacy? O której godzinie? [ROZKŁAD WEEKENDU]

14 czerwca (piątek)

Polska - Rosja (13:00)
Iran - Kanada (16:00)

15 czerwca (sobota)

Rosja - Kanada (13:00)
Polska - Iran (16:00)

16 czerwca (niedziela)

Polska - Kanada (13:00)
Iran - Rosja (16:00)

RadioZET.pl/MW