Liga Narodów siatkarzy 2019: Na którym miejscu Polacy? Zobacz aktualną TABELĘ

23.06.2019 23:07

TABELA Ligi Narodów siatkarzy 2019. Polscy siatkarze są po pierwszym turnieju w ramach siatkarskiej Ligi Narodów. Sprawdź, na którym miejscu znajdują się Polacy w Lidze Narodów. Poznaj aktualną tabelę w Lidze Narodów siatkarzy 2019.

polscy siatkarze fot. FIVB

Polscy siatkarze rok temu zajęli 5. miejsce w klasyfikacji Ligi Narodów. Zwycięzcą turnieju została Rosja, która w wielkim finale pokonała Francję. Brąz wywalczyła ekipa Stanów Zjednoczonych.

Liga Narodów siatkarzy 2019: TABELA

Mistrzowie świata dobrze zainaugurowali pierwszy turniej Ligi Narodów siatkarzy, który odbył się w Katowicach. W pierwszym meczu podopieczni Vitala Heynena pokonali Australię 3:1. W drugim spotkaniu po fenomenalnej i zaciętej walce wygrali z Amerykanami 3:2. Na zakończenie weekendu biało-czerwoni ulegli Brazylii 1:3.

W Ningbo Polacy przegrali z Francją 1:3 oraz pokonali 3:1 Bułgarię i 3:0 Chiny. Z kolei w Urmii podopieczni Vitala Heynena przegrali z Rosją 1:3 i Iranem 2:3. Na koniec turnieju pokonali Kanadę 3:1.

Liga Narodów siatkarzy 2019: Które miejsce zajmują Polacy?

Reprezentacja Polski siatkarzy w Mediolanie pokonali Argentynę, Serbię i Włochy po tie-breakach 3:2 i pozostali w grze o Final Six.

W drugiej edycji LN, która rok temu zastąpiła Ligę Światową, bierze udział 16 ekip, podzielonych na dwie grupy - uczestników stałych i pretendentów. Do drugiej zaliczane są: Australia, Bułgaria, Kanada i Portugalia.

Stali uczestnicy maja pewny udział w kolejnej edycji niezależnie od osiągniętego wyniku. Pretendenci muszą się liczyć z ewentualnym spadkiem.

Tabela Ligi Narodów siatkarek 2019 fot. FIVB

Final Six Ligi Narodów siatkarzy zostanie rozegrany w dniach 10-14 lipca w Chicago. W turnieju finałowym weźmie udział pięć najlepszych drużyn fazy interkontynentalnej i Amerykanie.