Liga Narodów siatkarzy: Reprezentacja Polski zagra w Final Six! Porażki rywali

Krzysztof Sobczak
30.06.2019 09:46
Polska zagra w Final Six Ligi Narodów siatkarzy 2019
fot. FIVB

Polscy siatkarze zagrają w turnieju finałowym Ligi Narodów w Chicago. Przesądziły o tym porażki Włochów z Francuzami i Kanadyjczyków z Brazylijczykami. Wcześniej w Lipsku biało-czerwoni w takim samym stosunku pokonali Niemców.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Mecz w Brasilii był bardzo ważny dla obu drużyn. Zarówno Francuzi, jak i Włosi walczyli o awans do Final Six. Siatkarze Italii musieli wygrać, aby przedłużyć swoje szanse, ale po dwóch przegranych setach nie zanosiło się na to. W trzecim więcej błędów popełnili "Trójkolorowi", jednak w czwartym ponownie byli górą, zapewniając sobie awans.

Biało-czerwonym zagrozić mogła jeszcze Kanada, ale i tej drużynie nie udało się wygrać. Ekipa Kraju Klonowego Liścia przegrała 0:3 z prowadzącą w tabeli Brazylią i odpadła z walki o turniej finałowy, dając awans podopiecznym Vitala Heynena.

Liga Narodów siatkarzy 2019: Polacy w Final Six

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek Polacy mają bilans 10 wygranych i czterech porażek, co oznacza, że nie mogą zająć miejsca niższego niż piąte. W tej sytuacji bez znaczenia będzie wynik ich ostatniego, niedzielnego meczu w Lipsku z Portugalią.

Znani są już wszyscy uczestnicy turnieju finałowego. W Chicago wystąpią: Iran, Brazylia, Rosja, Polska, Francja oraz gospodarz - USA.

Turniej Final Six odbędzie się w dniach 10-14 lipca.

RadioZET.pl/PAP/KS