Liga Narodów siatkarzy: Polacy odebrali medale przed finałem, dekoracja bez podium

Krzysztof Sobczak
15.07.2019 11:19
Brązowe medale polskich siatkarzy w Lidze Narodów
fot. PAP/EPA

Rezygnacja z podium dla trzech medalistów i wręczenie brązowych krążków przed finałem wzbudziły spore kontrowersje wśród kibiców śledzących rozgrywki Ligi Narodów siatkarzy 2019. Organizatorzy Final Six w Chicago - delikatnie mówiąc - przekombinowali w kwestii ceremonii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

To nie pierwszy raz, kiedy FIVB próbuje w mniej klasyczny sposób przeprowadzać dekoracje zwycięzców. Podczas mistrzostw świata 2018 również nie było podium, a biało-czerwoni odebrali złote medale w loży honorowej na trybunach.

Liga Narodów siatkarzy 2019: Brązowe medale przed finałem

W niedzielę w Chicago wszystko odbyło się jeszcze mniej uroczyście. Polacy zakończyli Ligę Narodów na trzecim miejscu, a brązowe krążki wręczono im... zaraz po meczu przy linii końcowej boiska. Finaliści, a więc Amerykanie oraz zwycięzcy Rosjanie, swoje medale odebrali w specjalnie wydzielonej strefie w okolicach parkietu.

Takie rozwiązanie nie spodobało się kibicom, którzy skrytykowali "ceremonię". Przypomniano, że podczas Final Six Ligi Narodów siatkarek 2019 w Nankin w Chinach wszystko odbyło się zgodnie z tradycją - gospodarze zadbali o podium, na którym stanęli wszyscy medaliści, brązowych krążków nie rozdano zaraz po meczu o 3. miejsce, lecz już po finale, odegrano także hymn zwycięskiej drużyny Stanów Zjednoczonych.

RadioZET.pl/KS