Liga Narodów siatkarzy: Kiedy następny turniej? Z kim zagrają Polacy?

Krzysztof Sobczak
28.06.2019 20:05
Karol Kłos
fot. FIVB

Liga Narodów siatkarzy 2019 - turniej w Lipsku. Reprezentacja Polski cały czas walczy o udział w Final Six, który odbędzie się 10-14 lipca w Chicago. Z kim zagrają biało-czerwoni? Sprawdź program turnieju w Lipsku.

Zagłosuj

Czy Polacy awansują do Final Six Ligi Narodów?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Po czterech turniejach Ligi Narodów siatkarzy 2019 podopieczni Vitala Heynena zajmują 6. miejsce w tabeli, ale na ten moment nie daje ono awansu do turnieju finałowego. Za biało-czerwonymi plasują się bowiem Amerykanie, którzy jako gospodarz są pewni udziału w decydującej rozgrywce. W takiej sytuacji trzeba ukończyć fazę interkontynentalną co najmniej na 5. pozycji.

Tę okupują Włosi, którzy - podobnie jak Polacy - mają osiem zwycięstw, ale aż o cztery punkty więcej. Jak się wydaje, Italii trudniej będzie o zwycięstwa z Francją, Brazylią i Kanadą, niż mistrzom świata z Japonia, Niemcami i Portugalią, a to właśnie z tymi drużynami biało-czerwoni zmierzą się w Lipsku.

Na inaugurację turnieju, w piątek o godz. 17:30, podopieczni Vitala Heynena zagrają z Japonią. W kolejnych dniach ich rywalami będą Niemcy (sobota, godz. 17:30) oraz Portugalia (niedziela, godz. 17).

Program turnieju Ligi Narodów siatkarzy 2019 w Lipsku:

piątek, 28 czerwca:
Polska - Japonia (godz. 17:30)
Niemcy - Portugalia (godz. 20:30)

sobota, 29 czerwca:
Polska - Niemcy (godz. 17:30)
Portugalia - Japonia (godz. 20:30)

niedziela, 30 czerwca:
Niemcy - Japonia (godz. 14)
Polska - Portugalia (godz. 17)

RadioZET.pl/KS