Liga Narodów siatkarzy: Andrzej Wrona wraca do kadry na Final Six

Krzysztof Sobczak
06.07.2019 14:35
Andrzej Wrona wraca do kadry na Final Six
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Andrzej Wrona, środkowy ONICO Warszawa, dołączy do reprezentacji Polski przygotowującej się do Final Six Ligi Narodów siatkarzy 2019. 30-letni siatkarz z tego powodu przerwał wakacje.

Zagłosuj

Jak Polacy spiszą się w Final Six Ligi Narodów?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego jako reprezentant Polski jest najpiękniejszym momentem sportowego życia. Dlatego przerywam wakacje i lecę z jednego końca świata na drugi skoro trener mnie tam potrzebuje. Nawet jeśli moja rola ma się ograniczać do załatania dziury w składzie, aby podstawowi środkowi mogli się przygotowywać w spokoju do kwalifikacji olimpijskich. Jeśli w ten sposób mogę pomóc reprezentacji - JESTEM! Na myśl o ponownym założeniu tych koszulek mam ciary" - napisał na Instagramie powracający do drużyny narodowej 30-latek.

Final Six Ligi Narodów siatkarzy 2019: Andrzej Wrona leci do Chicago

Andrzej Wrona znalazł się w szerokim składzie na Ligę Narodów, ale w fazie interkontynentalnej nie rozegrał ani jednego spotkania. W związku z napiętym terminarzem - podczas gdy jedna grupa leci do Chicago na Final Six, druga przygotowuje się w Zakopanem do najważniejszej imprezy tego sezonu, kwalifikacji olimpijskich - Vital Heynen postanowił wreszcie skorzystać z usług i z doświadczenia środkowego ONICO. - To prawda, że Andrzej poleci do Chicago. Odbyliśmy ciekawą rozmowę i on wie, jakie zadania do niego należą - cytuje szkoleniowca "Przegląd Sportowy".

Oficjalny skład na Final Six Ligi Narodów siatkarzy 2019 roku poznamy we wtorek 9 czerwca.

Turniej finałowy LN odbędzie się w dniach 10-14 lipca w Chicago. Vital Heynen, który prowadzi zajęcia w Zakopanem, dołączy do drużyny dopiero w czwartek na pięć godzin przed pierwszym meczem z Brazylią. O treningi w USA zadba Jakub Bednaruk.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS