Liga Narodów siatkarek - turniej w Opolu: Kiedy grają Polki?

Krzysztof Sobczak
21.05.2019 15:33
Polki rozpoczynają Lige Narodów
fot. Piotr Matusewicz/East News

Liga Narodów 2019 siatkarek. Reprezentacja Polski rozpoczyna imprezę od turnieju w Opolu. Rywalkami biało-czerwonych będą kolejno Włochy, Niemcy i Tajlandia. Sprawdź, kiedy i o której godzinie grają Polki oraz gdzie obejrzeć mecze Ligi Narodów.

Zagłosuj

Czy Polki wygrają turniej Ligi Narodów w Opolu?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W poprzednim sezonie Ligi Narodów reprezentacja Polski prowadzona przez Jacka Nawrockiego spisała się powyżej oczekiwań. Nie udało się awansować do turnieju finałowego, ale 8. miejsce oraz zwycięstwa z Włochami, z Rosją czy z Chinami miały swoją wymowę.

Teraz oczekiwania będą większe, a wszystko przez znakomitą w wykonaniu biało-czerwonych prestiżową imprezę w Montreux. Polki po raz pierwszy w historii wygrały te zmagania, pokonując w finale Japonię 3:1. Wcześniej ograły Tajlandię, Niemcy i jeszcze raz ekipę z Kraju Kwitnącej Wiśni oraz przegrały z Chinami.

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów siatkarek: Jacek Nawrocki podał 25-osobowy skład

O sile polskiej drużyny stanowi Malwina Smarzek, najlepsza atakująca i MVP turnieju w Montreux. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się także Agnieszka Kąkolewska i Martyna Grajber, a chwalona za swoją postawę była również rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz. Ona jednak najpewniej będzie tylko zmienniczką mistrzyni Włoch Joanny Wołosz, która - podobnie jak doświadczona libero Paulina Maj-Erwardt - dołączy do zespołu.

- Wygraliśmy w Montreux, ale z tego tytułu żadnych punktów nie możemy sobie dopisać. Na pewno mocna będzie reprezentacja Włoch, która wprawdzie nie przyjedzie w najsilniejszym składzie, ale kilka wicemistrzyń świata pojawi się w Opolu. Trudno wyrokować, jak się ułoży ten turniej, choćby dlatego, że jest to inauguracja rozgrywek i zespoły wchodzą dopiero w ten rytm - ocenił trener Jacek Nawrocki.

Liga Narodów 2019 siatkarek: TERMINARZ i PROGRAM turnieju w Opolu

Pierwszy turniej Ligi Narodów 2019 siatkarek odbędzie się w Opolu w dniach 21-23 maja. Polki wszystkie mecze rozegrają o godz. 20:30 - kolejno z Włochami, Niemcami i z Tajlandią.

Transmisja TV meczów Ligi Narodów w TVP Sport, Polsat Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji ipla.tv.

Liga Narodów 2019 siatkarek w Opolu - terminarz turnieju:

21 maja
Tajlandia – Niemcy (godzina 17.30)
Polska – Włochy (godzina 20.30)

22 maja
Tajlandia – Włochy (godzina 17.30)
Polska – Niemcy (godzina 20.30)

23 maja
Włochy – Niemcy (godzina 17.30)
Tajlandia – Polska (godzina 20.30).

RadioZET.pl/KS