Liga Narodów siatkarek: Cenne zwycięstwo Polek. Miazga w czwartym secie!

06.06.2018 22:29
Polska - Niemcy w Lidze Narodów siatkarek

Polskie siatkarki odniosły piąte zwycięstwo w Lidze Narodów. Po bardzo dobrym i zaciętym spotkanie biało-czerwone pokonały w Bydgoszczy reprezentację Niemiec 3:1 (25:21, 21:25, 25:20, 25:9).

We wtorek na inaugurację zmagań w Bydgoszczy Polki bardzo gładko ograły Argentynę. Wiadomo było, że dzień później poprzeczka powędruje znacznie wyżej, bo po drugiej stronie siatki stanie silna drużyna Niemiec.

To było starcie dwóch największych "armat" Ligi Narodów - Louise Lippmann oraz najlepiej punktującej siatkarki rozgrywek Malwiny Smarzek. Niemka miała lepsze i gorsze momenty, ale biało-czerwonym udało się wybić jej siatkówkę z głowy. Zawodniczka Chemika miała przestój w drugim secie, ale w całym meczu prezentowała się znakomicie.

Trzy pierwsze sety były wyrównane, a o ich rozstrzygnięciu decydowały detale i indywidualne błędy w środkowej części. Czwarta partia to już popis gospodyń - na pierwszej przerwie technicznej było 8:0 (!), a na drugiej... 16:1 (!). Po polskiej stronie fantastycznie wyglądała przede wszystkim relacja blok - obrona, co przekładało się na liczne kontry. Skończyło się 25:9, co przy wyrównanym poziomie obu drużyn trzeba uznać za deklasację.

W czwartek na zakończenie rywalizacji w Bydgoszczy Polki zagrają z Belgią, która dziś pokonała Argentynę 3:0.