Liga Narodów siatkarek: Polki wygrały turniej w Bydgoszczy

07.06.2018 22:42
Polska - Belgia

Trzy mecze i trzy zwycięstwa - takim bilansem reprezentacja Polski zakończyła turniej w Bydgoszczy w ramach siatkarskiej Ligi Narodów. Na zakończenie rywalizacji Polki pokonały Belgię 3:1 (22:25, 25:22, 27:25, 25:14).

We wcześniejszych spotkaniach podopieczne Jacka Nawrockiego ograły najsłabsze w stawce Argentynki 3:0 oraz Niemki 3:1.

Starcie z zachodnim sąsiadem miało być najtrudniejszym wyzwaniem czekającym nasze siatkarki w Bydgoszczy, ale to Belgijki wyżej zawiesiły poprzeczkę. Przede wszystkim celująco odrobiły lekcję i w pierwszych setach popracowały zagrywką oraz zatrzymały najlepszą atakującą Ligi Narodów Malwinę Smarzek. Ponadto bardzo dobrze spisywały się Kaja Grobelna i Celine van Gestel.

Polska - Belgia 3:1

W premierowej partii biało-czerwone miały ogromne problemy z przyjęciem, a co za tym idzie trudno było Pleśnierowicz o skuteczne rozegranie. Brakowało lewego skrzydła, a Smarzek wielokrotnie musiała atakować na wysokim, ciasnym bloku. To skutkowało porażką do 22.

Jacek Nawrocki wychodził z siebie, używał mocnych słów, które przyniosły efekt w kolejnej odsłonie meczu. Gospodynie poprawiły się w każdym elemencie gry, dzięki czemu doprowadziły do remisu. Kluczowy dla losów tego spotkania był jednak set trzeci, w którym Belgijki przez dłuższy czas prowadziły trzema punktami.

Trener zrobił zmianę na przyjęciu - w miejsce Natalii Mędrzyk pojawiła się Julia Twardowska i to w dużej mierze dzięki jej postawie udało się odwrócić losy tej partii. W czwartym secie emocji było już znacznie mniej. Biało-czerwone szybko "odjechały" na pięć-sześć punktów i kontrolowały przebieg gry. W rezultacie wygrały do 14 i cały mecz 3:1.

Po czterech turniejach Polki mają na swoim koncie sześć zwycięstw i tyle samo porażek.

Kolejny turniej Ligi Narodów siatkarek odbędzie się w dniach 12-14 czerwca w Wałbrzychu. Reprezentacja Polski zmierzy się tym razem z Japonią, Dominikaną i Rosją.