Liga Narodów siatkarek: Sprawdź końcową TABELĘ. Które miejsce zajęły Polki?

20.06.2019 21:00
Reprezentacja Polski siatkarek

TABELA Ligi Narodów siatkarek 2019. Sprawdź, które miejsce ostatecznie zajęła reprezentacja Polski i jak spisały się rywalki biało-czerwonych. Zestawienie i klasyfikacja Ligi Narodów siatkarek 2019.

Zagłosuj

Czy Polki awansują w tym sezonie do Final Six Ligi Narodów?

Liczba głosów:

W ubiegłym roku reprezentacja Polski zajęła 8. miejsce i nie zdołała zakwalifikować się do turnieju finałowego Ligi Narodów. Tytułu w tym sezonie bronią Amerykanki, a na podium były wówczas także Turczynki i Chinki.

Liga Narodów siatkarek 2019: TABELA

Biało-czerwone udanie rozpoczęły tegoroczną edycję Ligi Narodów. Na turnieju w Opolu podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały z wicemistrzyniami świata Włoszkami 2:3, a następnie ograły Niemcy 3:1 i Tajlandię 3:0.

W Apeldoorn było jeszcze lepiej. Polki wygrały cały turniej, pokonując kolejno Bułgarię 3:1, Brazylię 3:2 i Holandię 3:1.

Trzecią imprezę, w Kortrijk, Polki rozpoczęły jednak od porażki z mistrzyniami świata Serbkami 0:3. W kolejnych meczach z Belgią 3:1 i Rosją 3:2, Polki były górą.

W turnieju w Jiangmen podopieczne Jacka Nawrockiego trzykrotnie musiały uznać wyższość rywalek: najpierw przegrały z mistrzyniami olimpijskimi, Chinkami 0:3, potem 1:3 z Amerykankami, a na końcu uległy Turczynkom 2:3.

Zawody w Boryeong mają zadecydować o tym, która z drużyn awansuje do turnieju finałowego. Pierwszy, arcyważny krok w tym kierunku zrobiły Polki, które na otwarcie pokonały głównego konkurenta do 6. miejsca Japonię 3:1. W drugim emocjonującym spotkaniu biało-czerwone pokonały siatkarki z Dominikany 3:2. Na koniec, w meczu, który o niczym już nie decydował, uległy Korei Południowej 1:3.

Final Six Ligi Narodów siatkarek 2019 odbędzie się w dniach 2-7 lipca w Nankin w Chinach. Gospodynie mają zapewniony udział w turnieju finałowym, a zatem do obsadzenia było jeszcze pięć miejsc. Wywalczyły je reprezentacje Brazylii, USA, Turcji, Włoch oraz Polski.