Liga Narodów siatkarek: Rekordowe osiągnięcie Malwiny Smarzek [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
04.07.2019 13:27
Malwina Smarzek
fot. FIVB

Malwina Smarzek ustanowiła rekord Ligi Narodów i poprzedzającego te rozgrywki World Grand Prix w liczbie zdobytych punktów. Atakująca reprezentacji Polski wywalczyła łącznie 420 punktów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Malwina Smarzek dołączyła do klubu 400" - napisano na oficjalnym koncie FIVB na Twitterze. Poprawniej byłoby jednak stwierdzić, że otworzyła ten klub, bo jest w nim jako pierwsza.

Atakująca reprezentacji Polski wystąpiła w 14 spotkaniach fazy interkontynentalnej [trener dał jej odpocząć w ostatnim meczu z Koreą Południową - przyp. red.] oraz w dwóch starciach Final Six. W sumie zdobyła aż 420 punktów, co daje średnią 26,25 pkt na mecz.

Druga po tym względem Dominikanka Brayelin Martinez wywalczyła "tylko" 258 pkt. Swój dorobek na pewno zwiększy jeszcze trzecia w zestawieniu Brazylijka Gabi. W meczu z Polską zdobyła 17 punktów, a łącznie ma ich na koncie 250.

Smarzek wyrównała rekord Skowrońskiej-Dolaty

W trakcie rozgrywek wyrównała również rekord Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty w liczbie zdobytych punktów w jednym meczu reprezentacji Polski. W pojedynku z Bułgarią zawodniczka Zanetti Bergamo skutecznie zakończyła az 41 akcji.

Biało-czerwone przegrały z USA 1:3 i z Brazylią 2:3 i nie awansowały do półfinału Ligi Narodów. Celem na te rozgrywki było jednak utrzymanie, bo Polska jest jedną z czterech tzw. "drużyn pływających", które muszą walczyć o pozostanie w elicie. Plan ten zrealizowano więc z nawiązką.

RadioZET.pl/KS