Zamknij

Liga Narodów siatkarek: Kiedy następny turniej z udziałem Polek?

Krzysztof Sobczak
27.05.2019 16:00
Polska - Tajlandia
fot. PAP

Liga Narodów siatkarek 2019. Reprezentacja Polski po trzech meczach zajmuje 4. miejsce w tabeli. Sprawdź, kiedy, gdzie i z kim biało-czerwone rozegrają kolejne spotkania Ligi Narodów.

Zagłosuj

Czy Polki awansują w tym sezonie do Final Six Ligi Narodów?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polki bardzo dobrze rozpoczęły tegoroczną Ligę Narodów. Na inaugurację turnieju w Opolu nieznacznie przegrały z wicemistrzyniami świata Włoszkami 2:3, a następnie ograły Niemki 3:1 i Tajlandki 3:0. Po pierwszym weekendzie w tabeli zajmują 4. miejsce z dorobkiem 7 punktów, za Turcją, Stanami Zjednoczonymi (9) i Italią (8).

Zobacz także

Liga Narodów siatkarek - 2. weekend: Kiedy grają Polki?

Teraz poprzeczka powędruje znacznie wyżej. W kolejnym turnieju, który odbędzie się w dniach 28-30 maja w Apeldoorn, reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią, Brazylią i Bułgarią. Wszystkie drużyny są aktualnie niżej notowane, ale może to być nieco złudne, gdyż ich rywalki prezentowały znacznie wyższy poziom niż Niemcy czy Tajlandia.

Brazylia może pochwalić się takim samym bilansem jak podopieczne Jacka Nawrockiego, ale zgromadziła mniej punktów - 6. To efekt sensacyjnej porażki z Dominikaną 1:3 oraz zwycięstw z Chinami i Rosją po 3:0. Holandia rozpoczęła zmagania od porażek z kandydatkami do złota - Serbią i Turcją - oraz triumfu z Koreą Południową. Bułgaria z kolei zdobyła tylko jedno "oczko" za porażkę 2:3 z Belgią; ponadto uległa Japonii i USA.

Liga Narodów siatkarek: PROGRAM turnieju w Apeldoorn

Na otwarcie turnieju w Apeldoorn biało-czerwone zmierzą się z najsłabszą w stawce Bułgarią. Ten mecz zaplanowano na wtorek 28 maja o godz. 16:30. Następnego dnia o tej samej godzinie rywalem Polek będzie Brazylia, a na zakończenie zmagań, w piątek, Holandia (godz. 16:30).

28 maja, wtorek:
Polska - Bułgaria (godz. 16:30)
Holandia - Brazylia (godz. 19:30)

29 maja, środa:
Polska - Brazylia (godz. 16:30)
Holandia - Bułgaria (godz. 19:30)

30 maja, czwartek:
Polska - Holandia (godz. 16:30)
Brazylia - Bułgaria (godz. 19:30)

RadioZET.pl/KS