Zamknij

Liga Narodów siatkarek: Kiedy kolejny turniej z udziałem Polek? Z kim zagrają?

Maciej Walasek
17.06.2019 17:39
polskie siatkarki
fot. Twitter

Liga Narodów siatkarek 2019 - turniej w Boryeong. Sprawdź program zawodów i zobacz, z kim reprezentacja Polski zmierzy się w południowokoreańskiej części rozgrywek na zakończenie fazy interkontynentalnej Ligi Narodów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Turniej w Boryeong będzie ostatnim w fazie interkontynentalnej w Lidze Narodów siatkarek. Pod koniec tygodnia biało-czerwone wyruszą w podróż do Korei Południowej. W ostatni weekend w fazie zasadniczej Ligi Narodów 2019 Polki zagrają z Japonią, Dominikaną i gospodyniami.

Wydaje się, że rywalki nie będą stanowiły zbyt dużej przeszkody i polskie siatkarki odniosą trzy zwycięstwa. Na tę chwilę nasza kadra zajmuje 7. miejsce w tabeli Ligi Narodów i musi jeszcze powalczyć o awans do Final Six. Bezpośrednio przed biało-czerwonymi, z taką samą liczbą zwycięstw i punktów, ale z lepszym ratio [stosunek wygranych do przegranych setów - przyp. red.], jest Japonia.

ZOBACZ AKTUALNĄ TABELĘ LIGI NARODÓW SIATKAREK 2019

Liga Narodów siatkarek 2019: TERMINARZ turnieju. O której godzinie grają Polki?

Turniej Ligi Narodów siatkarek w Boryeong odbędzie się w dniach 18-20 czerwca. Na otwarcie biało-czerwone zmierzą się z Japonkami i będzie to niezwykle ważne i emocjonujące spotkanie, które najprawdopodobniej zadecyduje o układzie w tabeli. Drugiego dnia Polki czekaj mecz z Dominikaną, a trzeciego z Koreą Południową.

TERMINARZ turnieju Ligi Narodów siatkarek 2019 w Boryeong:

Wtorek, 18 czerwca 

Japonia – Polska (godz 9.00)
Korea Południowa – Dominikana (godz. 12.00)

Środa, 19 czerwca

Polska – Dominikana (godz 9.00)
Korea Południowa – Japonia (godz. 12.00)

Czwartek, 20 czerwca

Japonia – Dominikana (godz. 9.00)
Korea Południowa – Polska (godz. 12.00)

RadioZET.pl/MW