Liga Narodów siatkarek: Polki lepsze od Chinek po pięciosetowym boju

Andreas Nicolaides
22.05.2018 16:35
polskie siatkarki

Reprezentacja Polski siatkarek wygrała z Chinkami 3:2 (18:25, 25:17, 25:18, 22:25, 15:12) w swoim czwartym meczu Ligi Narodów. Było to drugie zwycięstwo biało-czerwonych w tej edycji turnieju.

W pierwszym secie lepsze był Chinki, które wygrały do 18. Kolejne dwie partie padły łupem biało-czerwonych - najpierw Polki wygrały do 17, następnie do 18. W czwartym secie do gry wróciły siatkarki z Azji, które po zwycięstwo do 22 doprowadziły do tie-breaka.

Polki świetnie rozpoczęły decydującą partię. Prowadziły 4:1, a potem 5:2. Chinki doprowadziły jednak do remisu i walka toczyła się punkt za punkt. Wreszcie na 9:7 odskoczyły rywalki, ale pięć kolejnych "oczek" na swoim koncie zapisały Polki. Biało-czerwone do końca tie-breaka nie oddały już prowadzenia i wygrały do 12.

Dla naszych reprezentantek był to czwarty mecz w tegorocznej Lidze Narodów, ale dopiero drugie zwycięstwo.

Polska - Chiny 3:2 (18:25, 25:17, 25:18, 22:25, 15:12)