Zamknij

Polacy nie usłyszą Mazurka Dąbrowskiego. Skandaliczna decyzja organizatorów LN

24.05.2021 19:42
Liga Narodów bez Mazurka Dąbrowskiego
fot. Piotr Matusewicz/East News

Reprezentacja Polski nie wysłucha i nie odśpiewa "Mazurka Dąbrowskiego" przed meczami siatkarskiej Ligi Narodów. Organizatorzy turnieju w Rimini zrezygnowali z odgrywania hymnów narodowych przed wszystkimi spotkaniami.

  • Reprezentacje Polski siatkarzy i siatkarek w tym tygodniu rozpoczną zmagania w Lidze Narodów
  • Turniej odbędzie się w "bańce" w Rimini
  • Organizatorzy wprowadzili szereg restrykcji, w tym... brak hymnów

Reprezentacja Polski siatkarek we wtorek rozpocznie zmagania w Lidze Narodów 2021, a w piątek do rywalizacji w tych zawodach przestąpią również polscy siatkarze. Obie imprezy odbędą się w "bezpiecznej bańce" we włoskim Rimini. Chociaż wszyscy będą odseparowani od świata zewnętrznego, nie będą mieli kontaktu nawet z dziennikarzami czy kibicami, to organizatorzy postanowili wprowadzić dodatkowe restrykcje.

W LN 2021 zabraknie sędziów liniowych, nie będzie też tradycyjnego uścisku dłoni, a nawet wymiany proporczyków. Aby jeszcze bardziej zminimalizować kontakty, odstąpiono od zmian połów pomiędzy setami. Nie to jest jednak najdziwniejsze, bo Włosi zadbali o jeszcze jeden absurdalny element całego widowiska.

Liga Narodów bez hymnów narodowych

Dziennikarz Bartosz Heller poinformował, że organizatorzy postanowili... zrezygnować z odgrywania hymnów narodowych przed meczami. Polscy kibice nie usłyszą zatem "Mazurka Dąbrowskiego", który tradycyjnie zagrzewa naszych sportowców do rywalizacji w najważniejszych imprezach na świecie. W Rimini najpewniej będzie jedynie nagrodą dla zwycięzcy Ligi Narodów.

Zarówno reprezentacja Polski siatkarzy, jak i siatkarek, rywalizację z Lidze Narodów rozpoczną od starcia z gospodarzami Włochami. Biało-czerwone zagrają we wtorek, a podopieczni Vitala Heynena w piątek.

RadioZET.pl