Liga Narodów siatkarzy: Polacy pobili rekord rozgrywek

24.06.2019 17:16
polscy siatkarze

Polscy siatkarze w spotkaniu z Włochami ustanowili absolutny rekord w historii Ligi Narodów. Pięciosetowy pojedynek między tymi drużynami trwał prawie trzy godziny, co jest jednym z najwyższych wyników w historii rozgrywek.

Polscy siatkarze w ten weekend rywalizowali w turnieju w Mediolanie. W dwóch meczach z Argentyną i Serbią, biało-czerwoni walczyli o wygraną w tie-breakach. Nie inaczej było w niedzielnym starciu z ekipą Italii, w którym o zwycięstwie także przesądził piąty set, w którym lepsi byli mistrzowie świata, ostatecznie wygrywając całe spotkanie 3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 25:21, 25:23).

Liga Narodów siatkarzy 2019: Na którym miejscu Polacy? Zobacz aktualną TABELĘ

Poza wywalczeniem kompletów zwycięstw w Mediolanie, reprezentacja Polski razem z Włochami zapisała się w historii Ligi Narodów pod względem rekordowego piątego seta. Zazwyczaj w tie-breaku drużyny grają do 15, ale czasami zdarza się, że siatkarze grają na przewagi. Tak też było w meczu Polaków, ale nikt nie spodziewał się, że zawodnicy stoczą batalię tak, jak w zwyczajnej partii. Po wymianie 48 piłek, podopieczni Vitala Heynena wygrali 25:23.

Liga Narodów siatkarzy: Kiedy następny turniej? Z kim zagrają Polacy?

Liga Narodów: Polscy siatkarze śrubują rekordy

Poza tym rekordem, Polacy ustanowili inny. Mecz z Włochami był drugim najdłuższym spotkaniem w historii tych rozgrywek i trwał dokładnie 2 godziny i 46 minut. O minutę dłużej trwało inne starcie, też z udziałem biało-czerwonych, którzy w Katowicach pokonali USA 3:2.

Reprezentacja Polski siatkarzy po niedzielnym zwycięstwie zrównali się z Włochami pod względem liczby zwycięstw, a stratę punktową zmniejszyli do czterech. W przyszłym tygodniu zakończą udział w fazie interkontynentalnej występem w Lipsku. Polska drużyna wciąż walczy o Final Six w Chicago.