Zamknij

Liga Narodów: Heynen wściekły na zachowanie Irańczyków, reakcja PZPS

Maciej Walasek
17.06.2019 20:48
Vital Heynen
fot. CHINE NOUVELLE/SIPA/SIPA/East News

Podczas trzeciego turnieju w Lidze Narodów w Urmii, irańscy kibice zablokowali przejazd autokaru z reprezentacją Polski, przez co biało-czerwoni z ogromnym opóźnieniem dotarli do hotelu. Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował oświadczenie w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polscy siatkarze po meczu z Iranem w Lidze Narodów opuszczali halę przy owacji irańskich kibiców. W pewnym momencie tłum fanów spowodował gigantyczne korki, zatrzymując autokar z zespołem biało-czerwonych. Mimo że odległość od hali do hotelu wynosiła blisko trzy kilometry, reprezentacja Polski pokonała ten dystans w…2,5 godziny.

Kiedy Polacy dotarli na miejsce, Irańczycy byli już po kolacji. Chociaż nasi rywale opuścili obiekt po kadrze Vitala Heynena, pojechali zupełnie inną drogą. W hotelu belgijski szkoleniowiec był wściekły na rozwój sytuacji. Po weekendzie w Urmii, Polski Związek Piłki Siatkowej wydał specjalny komunikat.

Liga Narodów: Komentarz PZPS po incydencie z Irańczykami

- Polski Związek Piłki Siatkowej cały czas monitoruje i prowadzi działania w związku z wydarzeniem, jakie miało miejsce po sobotnim meczu Iran - Polska (15 czerwca 2019 w Urmii, Iran), polegającym na znacznym, bo ponad godzinnym, wydłużeniu czasu powrotu polskich siatkarzy do hotelu. Tłum fetujących zwycięstwo kibiców utrudniał sprawny przejazd autobusu z polską drużyną z miejsca rozegrania spotkania. Według informacji PZPS podobna sytuacja miała miejsce także dzień wcześniej i dotyczyła reprezentacji Kanady – podano w oświadczeniu.

Liga Narodów siatkarzy 2019: Na którym miejscu Polacy? Zobacz aktualną TABELĘ

- Niezwłocznie po wydarzeniu podjęto niezbędne działania w celu wyjaśnienia sytuacji. Nastąpiła konsultacja z nadzorującym turniej przedstawicielem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) i organizatorami z ramienia irańskiej federacji siatkarskiej, którzy przeprosili za wynikające ze zdarzenia niedogodności. PZPS wystosował jednocześnie zdecydowany w treści list do centrali FIVB. Od momentu wyjazdu kadry narodowej do Iranu PZPS pozostawał w stałym kontakcie z reprezentacją, FIVB oraz MSZ, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo polskich siatkarzy – czytamy dalej.

Polska – Iran: W taki sposób irańscy kibice żegnali polskich siatkarzy [WIDEO]

Liga Narodów: Kiedy kolejne mecze Polaków?

Następny turniej w ramach Ligi Narodów biało-czerwoni rozegrają w Mediolanie. We Włoszech Polacy zmierzą się kolejno z: Argentyną. Serbią i gospodarzami.

RadioZET.pl/pzps.pl/MW