Zamknij

Piękny gest Karola Kłosa po Lidze Narodów. Fani zachwyceni

Maciej Walasek
16.07.2019 18:22
Karol Kłos
fot. KAMIL KRZACZYNSKI/AFP/East News

Karol Kłos po turnieju finałowym Ligi Narodów postanowił oddać swoją koszulkę na cele charytatywne. Podobnie zachował się Jakub Bednaruk.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski siatkarzy fenomenalnie spisała się w turnieju finałowym Ligi Narodów. Biało-czerwoni nie tylko wyszli z grupy Final Six, ale także zdobyli brązowy medal flagowej imprezy FIVB. W sukcesie drużyny Vitala Heynena duży wkład miał Karol Kłos. Doświadczony środkowy był motorem napędowym ekipy, gdzie spisał się perfekcyjnie. Teraz kapitan polskiej kadry postanowił, że odda swoją koszulkę na cele charytatywne.

- Hej, Fundacja Herosi, Jakub Bednaruk. Myślicie, że ktoś wylicytowałby moją koszulkę z VNL? Ta z kreską kapitana już mi się nie przyda – napisał środkowy na Twitterze.

Jednym z pierwszych sportowców, który poparł inicjatywę był Sebastian Mila. Były piłkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej skomentował, że sam stanie do walki o koszulkę. Pomysł Kłosa spodobał się także kibicom, którzy jednocześnie uznali, że w przyszłości z pewnością będzie miał jeszcze okazję do założenia kapitańskiej koszulki.

Pięciu medalistów Ligi Narodów dołączy do kadry trenującej w Zakopanem

Liga Narodów: Karol Kłos jak Jakub Bednaruk

Po zdobyciu przez Polaków brązowego medalu, Jakub Bednaruk również ogłosił, że odda medal na licytację.

- Ponieważ nie bardzo zasługuję na ten medal, chciałbym go oddać fundacji Herosi na charytatywną aukcję. Cieszę się, że wygraliśmy ten mecz, ale ciężko byłoby mi powiesić ten medal w domu. Gdy wrócimy do kraju, przekażę medal, pozbieramy kasę i pomożemy dzieciakom.

RadioZET.pl/Twitter/MW