Zamknij

Protest trenerów przed siatkarską LN. Chodzi o fatalne warunki w pokojach

25.05.2021 14:58
Protest trenerów przed siatkarską Liga Narodów
fot. Piotr Matusewicz/East News

Vital Heynen znalazł się w gronie trenerów, którzy złożyli protest do organizatorów siatkarskiej Ligi Narodów w Rimini. Szkoleniowcy nie są zadowoleni z warunków panujących w pokojach.

  • Liga Narodów siatkarzy i siatkarek 2021 odbędzie się w Rimini w bardzo rygorystycznym reżimie sanitarnym
  • Organizatorzy dmuchają na zimne ze względu na pandemię, ale jednocześnie nie zadbali o tak podstawowe kwestie jak zakwaterowanie w dogodnych warunkach dla wszystkich zawodników
  • Trenerzy, w tym Vital Heynen, złożyli już nawet protest na ręce organizatorów

Liga Narodów siatkarzy i siatkarek 2021 odbędzie się w "bezpiecznej bańce" w Rimini. Spotkania będą rozgrywane systemem trzy dni gry - trzy dni odpoczynku. Zaczną panie, które turniej zainaugurują we wtorek 25 maja. Panowie przystąpią do rywalizacji w piątek 28 maja. Reprezentacje Polski w pierwszym spotkaniu zmierzą się z gospodarzami, Włochami.

Z powodu pandemii COVID-19 i obaw przed zakażeniami koronawirusem impreza odbędzie się w zmienionej formule i w bardzo rygorystycznym reżimie sanitarnym. Najwięcej kontrowersji wzbudza rezygnacja z odgrywania hymnów narodowych, ale nie jest to jedyna "nowinka". W przerwach między setami nie będzie zmiany połów, zabraknie też tradycyjnego ceremoniału - powitania, uścisku dłoni, wymiany proporczyków. Sędziowie główni nie będą mieli wsparcia arbitrów liniowych, a zawodnicy kibiców.

Liga Narodów 2021: Protest trenerów, w tym Vitala Heynena

To pierwszy taki turniej w historii, dlatego można było się spodziewać pewnych niedociągnięć organizacyjnych. - W miejscu, w którym mieszkamy, widzimy dużo koparek i plac budowy. (...) Mamy ściśle wyznaczone godziny treningów. Zdarzyło nam się nawet kończyć jedne zajęcia o godz. 22, a kolejne rozpoczynały się po 8 rano. Dawkowana jest też plaża. Tu jest sporo zamieszania, ale ja się tego spodziewałem - ocenił trener kadry siatkarek Jacek Nawrocki. Dodał, że drużyna nie może narzekać na warunki treningowe, bo te są znakomite.

Wydaje się, że większe problemy mogą mieć panowie. Irańska federacja poinformowała o proteście złożonym przez kilku trenerów, w tym Vitala Heynena i Władimir Alekno, na ręce organizatorów w związku z fatalnymi warunkami w pokojach. Chodzi przede wszystkim o zbyt ściśnięte łóżka, nieprzystosowane do wzrostu i postawy zawodników.

Liga Narodów powraca do siatkarskiego kalendarza po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. W edycji 2019 polscy siatkarzy zajęli 3. miejsce, siatkarki zaś uplasowały się tuż za podium.

RadioZET.pl/sport.pl