Liga Narodów siatkarek: Polki wracają na zwycięską ścieżkę, biało-czerwone pokonały Belgię

05.06.2019 22:21
Polska - Belgia

Polskie siatkarki pokonały reprezentację Belgii w Siatkarskiej Lidze Narodów 3:1 w drugim meczu turnieju w Kortrijk. W meczu nie brakowało emocji związanych ze skandalicznymi decyzjami sędziego.

Polki już w pierwszych chwilach wypracowały sobie przewagę i na pierwszej przerwie technicznej wygrywały 8:5, a po niej zwiększyły dystans do 10:5. Jednak Belgijki nie złożyły broni i próbowały odrabiać straty, ale biało-czerwone utrzymały przewagę. Ostatecznie w pierwszej partii Polki wygrały 25:22.

Drugi set zaczął się niemal identycznie. Aczkolwiek tym razem rywalki dwukrotnie doprowadzały do remisu: najpierw 9:9, a potem 18:18. W decydujących momentach o sobie znać dali sędziowie, którzy nie zauważyli podwójnego odbicia Belgijek i dotknięcia piłki po bloku po ataku biało-czerwonych. I tak po dyskusjach, żółte kartki otrzymali Jacek Nawrocki i Martyna Grajber. Finalnie gospodynie turnieju wygrały 25:21.

Kadra Nawrockiego z impetem rozpoczęły trzecią partię, gdzie na początku odskoczyły rywalkom na trzy punkty. Na drugiej przerwie technicznej podwoiły przewagę i było 16:10. Polki nie dały rozkręcić się Belgijkom i wygrały 25:18.

W czwartym secie świetnie w polu zagrywki zaprezentowała się Stysiak, dzięki której biało-czerwone zyskały przewagę czterech „oczek”. Mimo to rywalki dwoiły się i troiły, żeby nadrobić straty. Na drugiej przerwie technicznej traciły do polskich siatkarek dwa punkty. W końcówce seta Belgijki doprowadziły do remisu 21:21. Sam koniec partii był bardzo nerwowy. Na szczęście po dłuższej wymianie, Stysiak zakończyła mecz blokiem, a Polki wygrały 25:23 i w całym meczu 3:1.

Belgia – Polska 1:3 (22:25, 25:21, 18:25, 23:25)