Zamknij

Liga Mistrzyń siatkarek. Kiedy i o której godzinie mecze Chemika i ŁKS-u?

24.11.2020 11:44
Martyna Grajber
fot. Evgeny Biyatov/SPUTNIK Russia/East News

Liga Mistrzyń siatkarek - TERMINARZ pierwszych turniejów. Grupa Azoty Chemik Police w Nowarze, a ŁKS Commercecon Łódź w Płowdiw rozpoczną rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń siatkarek. Sprawdź, kiedy, o której godzinie i z kim polskie zespoły rozegrają swoje pierwsze mecze.

Liga Mistrzyń siatkarek - TERMINARZ, PROGRAM, KALENDARZ turniejów w Nowarze i Płowdiw. Tegoroczna edycja elitarnych europejskich rozgrywek odbędzie się w nowej formule. Zmiany wymusiła pandemia COVID-19 i wynikające z niej obostrzenia. Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) postanowiła ograniczyć mobilność drużyn i zamiast tradycyjnej rywalizacji mecz i rewanż, w każdej z pięciu grup odbędą się dwa turnieje eliminacyjne, w których każdy zagra z każdym.

W stawce są trzy polskie zespoły: Grupa Azoty Chemik Police, ŁKS Commercecon Łódź i DevelopRES SkyRes Rzeszów. Ekipa z Podkarpacia do rywalizacji przystąpi za tydzień, natomiast w dniach 24-26 listopada swoje premierowe spotkania rozegrają mistrzynie Polski i trzecia siła TAURON Ligi z poprzedniego sezonu, która do fazy grupowej dostała się przez eliminacje.

Liga Mistrzyń siatkarek - PROGRAM, TERMINARZ, KALENDARZ

Zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka Grupę Azoty Chemik Police, które w swojej grupie mają drużynę Malwiny Smarzek-Godek Igor Gorgonzolę Novara i rosyjskie Dinamo Kazań. Do tego w turnieju we Włoszech zespół będzie musiał radzić sobie bez zakażonego koronawirusem trenera Ferhata Akbasa. Jego rolę przejmie asystent Przemysław Kawka.

- Novara i Dynamo to bardzo dobre zespoły. Dynamo jest niezwykle silne na siatce, a Novara wszechstronna. Włoszki bronią tytułu, mają imponującą historię. Rosjanki zakontraktowali świetne rodzime siatkarski wsparte silnymi, zagranicznymi atakującymi. Czeszki z kolei miały kłopoty z trenowaniem i rozgrywaniem spotkań. Ich gra opiera się głównie na atakującej i środkowych. Musimy podejść do turnieju stopniowo, krok po kroku, z dnia na dzień. W obecnym formacie Ligi Mistrzyń liczy się każdy wygrany mecz, dlatego chcemy wrócić do domu w dobrej pozycji wyjściowej przed turniejem rewanżowym w Policach" - ocenił Akbas.

Mistrzynie Polski rozpoczną rywalizację z Ołomuńcem, co może być dobrym przetarcie przed spotkaniami z faworytkami tej grupy. ŁKS Commercecon Łódź od razu musi wejść na najwyższe obroty, bo po drugiej stronie siatki stanie ekipa Giovanniego Guidettiego, czterokrotny zwycięzca Ligi Mistrzyń VakifBank Stambuł. Ponadto popularne "Wiewióry" zmierzą się z Maricą Płowdiw i francuskim ASPTT Mulhouse.

Liga Mistrzyń siatkarek - TRANSMISJA: gdzie obejrzeć mecze?

Transmisje z meczów Ligi Mistrzyń siatkarek w sezonie 2020/2021 będzie można śledzić na antenach Polsatu Sport. Spotkania można oglądać także na platformie ipla.tv, ale tam dostęp jest płatny - dostęp do każdego meczu kosztuje 5 zł.

Liga Mistrzyń 2020/2021 - TERMINARZ: Kiedy gra ŁKS Commercecon Łódź?

24 listopada, wtorek
ŁKS Commercecon Łódź - VakifBank Stambuł (godz. 18)

25 listopada, środa
Marica Płowdiw - ŁKS Commercecon Łódź (godz. 18)

26 listopada, czwartek
ASPTT Mulhouse - ŁKS Commercecon Łódź

Liga Mistrzyń 2020/2021 - TERMINARZ: Kiedy gra Grupa Azoty Chemik Police?

24 listopada, wtorek
SK UP Ołomiuniec - Grupa Azoty Chemik Police (godz. 20:30)

25 listopada, środa
Grupa Azoty Chemik Police - Dinamo Kazań (godz. 17:30)

26 listopada, czwartek
Grupa Azoty Chemik Police - Igor Gorgonzola Novara (godz. 20:30)

RadioZET.pl/PAP